• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Trnavský kraj žiada o miliónový príspevok z eurofondov na modernizáciu kultúrnych inštitúcií

Trnavský kraj žiada o miliónový príspevok z eurofondov na modernizáciu kultúrnych inštitúcií

Projekty v celkovej hodnote viac ako milión eur majú za cieľ zvýšiť atraktivitu kultúry pre návštevníkov v období po pandémii ochorenia COVID-19.

18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Trnavský samosprávny kraj požiada o nenávratné príspevky z eurofondov na podporu udržateľnosti a odolnosti svojich desiatich kultúrnych inštitúcií.

Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič s tým, že podanie žiadostí a päťpercentné spolufinancovanie budú schvaľovať krajskí poslanci v stredu 20. októbra.

Kultúrne inštitúcie sú podfinancované

„Regionálne kultúrne inštitúcie sú dlhodobo podfinancované, preto oceňujem, že samosprávy, vrátane žúp, môžu žiadať o eurofondový príspevok na ich modernizáciu v novej výzve. Pripravili sme 10 projektov v hodnote od 40-tisíc eur do 190-tisíc eur. Spolu môžeme získať viac ako milión eur na modernizáciu technického vybavenia hvezdárne v Hlohovci, modernizáciu ozvučenia a osvetlenia veľkej sály Divadla Jána Palárika v Trnave alebo obnovu interiéru Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici,” povedal Viskupič.

Na projekty pôjde až 15 miliónov eur

Výzva Ministerstva kultúry Slovenskej republiky je v objeme takmer 15 miliónov eur. Tieto finančné prostriedky zo zdrojov Európskej únie môžu byť použité na zvýšenie kvality poskytovaných služieb alebo na zlepšenie úrovne hygienických štandardov kultúrnych inštitúcií v regiónoch.

Na každý projekt je možné požiadať o maximálne 200-tisíc eur. Minimálna výška príspevku pre knižnice, hvezdárne a planetáriá je 30-tisíc eur, pre ostatné kultúrne inštitúcie 50-tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie