• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Trnavská župa chce motivovať nových lekárov formou jednorazového príspevku, celková hodnota dotácie je 200-tisíc eur

Trnavská župa chce motivovať nových lekárov formou jednorazového príspevku, celková hodnota dotácie je 200-tisíc eur

Jednorazový príspevok pre nového poskytovateľa na vybavenie ambulancie po predchádzajúcom lekárovi v maximálnej výške 15-tisíc eur, ako aj niekoľko ďalších druhov dotácií v oblasti zdravotníctva.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aj v tomto roku podporí rozvoj zdravotníctva na svojom území dotáciami v celkovej čiastke 200-tisíc eur.

Cieľom motivačného programu je zvýšiť kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti, ako aj prispieť k zabezpečeniu plynulej generačnej obmene všeobecných lekárov. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu TTSK.

Zvyšujúci vek lekárov

„Priemerný vek lekárov v našej župe sa dlhodobo zvyšuje. V prípade všeobecných lekárov pre dospelých to je 56 a detských až 63 rokov.

Aj preto sme sa rozhodli pokračovať v motivácii nových lekárov formou dotácií v celkovom objeme 200-tisíc eur. Tie sú určené na založenie alebo vybavenie ambulancie, respektíve na príspevok k platu rezidentov, ktorí sa pripravujú na atestáciu v odbore všeobecné lekárstvo,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.


Župa podľa neho pripravuje podobný mechanizmus aj na podporu lekárov – špecialistov v nedostatkových odbornostiach.

Jednorazový príspevok

Trnavský samosprávny kraj aktuálne ponúka jednorazový príspevok pre lekára po absolvovaní atestácie v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo alebo pediatria na vybavenie novej ambulancie (tzv. na zelenej lúke) v maximálnej výške 20-tisíc eur.

Jednorazový príspevok pre nového poskytovateľa na vybavenie ambulancie po predchádzajúcom lekárovi v maximálnej výške 15-tisíc eur, ako aj niekoľko ďalších druhov dotácií v oblasti zdravotníctva.


Žiadosti o dotácie sa podávajú elektronicky, vyhodnocované sú priebežne. Žiadateľmi môžu byť právnické osoby alebo fyzické osoby a aj podnikatelia, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť na území kraja.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie