• Dnes je: Streda 20. októbra 2021 meniny má Vendelín

Trnava kupuje nové parkovacie automaty, parkovací lístok už vodiči nebudú musieť nechávať v aute

Trnava kupuje nové parkovacie automaty, parkovací lístok už vodiči nebudú musieť nechávať v aute

Nové automaty umožnia podľa informácií radnice zaplatiť za parkovanie v hotovosti aj platobnou kartou.

Mesto Trnava kupuje prvých 30 multifunkčných parkovacích automatov, v uliciach budú nainštalované do konca júla.

Časť z nich pôjde do lokalít, v ktorých bude od augusta zavedené rezidenčné parkovanie, väčšina však nahradí staré parkovacie automaty.

Trnava zaplatí za prvých tridsať automatov 214-tisíc eur. Rámcovou zmluvou má zabezpečených aj ďalších sedemdesiat parkovacích automatov, tie môže kupovať priebežne počas štyroch rokov.

Potvrdenie aj na e-mail

Nové automaty umožnia podľa informácií radnice zaplatiť za parkovanie v hotovosti aj platobnou kartou. Parkovací lístok už nebude potrebné odkladať za sklo vozidla, pretože platby budú evidované v elektronickej databáze.

Potvrdenie o zaplatení sa bude dať poslať aj na e-mail. E-mailovú adresu bude v takomto prípade potrebné zadať iba prvýkrát, pri ďalšom zadávaní evidenčného čísla vozidla si ju systém priradí sám.


Multifunkčné automaty majú podľa zadania pre verejné obstarávanie v budúcnosti umožniť aj platby za iné služby, napríklad za vstupenky do divadla, kina, na koncerty alebo za zdieľané bicykle.

Zmeny v parkovacej politike

Trnavu čakajú od 1. augusta výrazné zmeny v parkovacej politike. Mestské zastupiteľstvo schválilo nielen výrazné zvýšenie poplatku za parkovanie, ale aj zavedenie prvej zóny s rezidenčným parkovaním.


Bude ňou malé Sídlisko Ľudmily Podjavorinskej, kde bude poplatok za parkovanie jedno euro na hodinu.


Rezidenti s trvalým pobytom v zóne budú mať parkovaciu kartu za jedno euro na rok pre prvé auto a za 99 na rok pre druhé auto. Spoplatnené budú aj niektoré parkoviská, na ktorých sa doteraz parkovalo zadarmo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie