• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Tritisíc ľudí v Británii sa mohlo legálne zabávať v nočnom klube, na ostrovoch spustili testovacie podujatia

Tritisíc ľudí v Británii sa mohlo legálne zabávať v nočnom klube, na ostrovoch spustili testovacie podujatia

Testovacie podujatia v Británii vyvrcholia 15.

1.5.2021 (Webnoviny.sk) - Napredujúci očkovací proces a postupné zmierňovanie pandemických opatrení vo Veľkej Británii spôsobili, že niekoľko tisíc ľudí mohlo v piatok po viac ako roku legálne tancovať, piť a počúvať hudbu v nočnom klube.

Udialo sa tak v rámci pilotnej skúšky v jednej z liverpoolských prevádzok, kde pred začiatkom podujatia sponzorovaného britskou vládou otestovali všetkých 3-tisíc účastníkov.

Vedci budú následne v tejto lokalite skúmať pohyb osôb a kvalitu vzduchu.

Testovanie zavŕši finále FA Cupu

V sobotu sa uskutoční druhé takéto podujatie a v nedeľu sa v liverpoolskom Sefton Parku zúčastní 5-tisíc ľudí na koncerte skupiny Blossoms.

Testovacie podujatia v Británii vyvrcholia 15. mája na londýnskom futbalovom štadióne Wembley, kde si finále najstaršej pohárovej súťaže sveta FA Cupu pozrie 21-tisíc divákov, čo je necelá štvrtina z celkovej kapacity.

Spojené kráľovstvo zaznamenalo v doterajšom priebehu pandémie koronavírusu viac ako 127-tisíc súvisiacich úmrtí, najviac spomedzi všetkých európskych krajín.

Britov povzbudilo aj zahraničie

Počas expresnej vakcinačnej kampane však dosiaľ podali aspoň jednu dávku vakcíny takmer dvom tretinám dospelej britskej populácie.

Britov k postupnému návratu do normálneho života povzbudili aj skúsenosti iných európskych štátov.

Organizátori barcelonského koncertu, na ktorom sa minulý mesiac zúčastnilo 4500 ľudí s rúškami a ktorých následne otestovali na prítomnosť koronavírusu, tvrdia, že podujatie nespôsobilo žiadne väčšie ohniská nákazy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie