• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Trhové ceny elektriny a plynu sú stále ďaleko od vlaňajších extrémov

Trhové ceny elektriny a plynu sú stále ďaleko od vlaňajších extrémov

Na trhu TTF (virtuálny obchodný uzol Title Transfer Facility v Holandsku) stál začiatkom minulého týždňa plyn s dodávkou na budúci rok zhruba 41 eur za megawatthodinu.

Trhové ceny elektriny sú ako na hojdačke. Stále však nedosahujú extrémne úrovne z minulého roka. Ceny elektriny sa aktuálne držia pod úrovňou 150 eur za megawatthodinu, zemný plyn obchodníci kúpia za menej ako 40 eur za megawatthodinu.

Ceny plynu išli nadol

Na trhu TTF (virtuálny obchodný uzol Title Transfer Facility v Holandsku) stál začiatkom minulého týždňa plyn s dodávkou na budúci rok zhruba 41 eur za megawatthodinu.

V piatok však cena plynu na spomínanom trhu klesla na 36 eur za megawatthodinu. Prvé augustové dni si obchodníci vedeli na trhu kúpiť plyn aj za 27 eur za megawatthodinu.

Elektrina klesala a stúpala

Minulý týždeň mierne zlacnela aj elektrina. Ako vyplýva z údajov zverejnených pražskou burzou PXE, elektrina s dodávkou na Slovensko v budúcom roku sa minulý pondelok predávala za 147 eur za megawatthodinu.

Ďalší deň klesla cena na 144 eur, v strede týždňa cena vzrástla na 146 eur. V piatok si ju mohli obchodníci kúpiť už za 143 eur za megawatthodinu.


Na konci augusta minulého roka hodnota plynu na trhu TTF dosahovala rekordné úrovne zhruba 313 eur za megawatthodinu. Elektrina dosiahla rekord na pražskej burze vlani 26. augusta, keď sa jej cena vyšplhala na 1 001 eur za megawatthodinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie