• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Trénera Guardiolu má dvoch favoritov na Zlatú loptu, ostrostrelec z jeho klubu aj argentínska legenda

Trénera Guardiolu má dvoch favoritov na Zlatú loptu, ostrostrelec z jeho klubu aj argentínska legenda

Víťaza Zlatej lopty oznámia už 30.

21.10.2023 (SITA.sk) - Podľa španielskeho tréner Pepa Guardiolu z anglického futbalového klubu Manchester City by si triumf v tohtoročnej ankete o Zlatú loptu zaslúžili hneď dvaja hráči - Lionel Messi a Erling Haaland.

Najlepší hráč futbalovej histórie

Skúsený Messi už túto cenu určenú pre najlepšieho futbalistu planéty získal sedemkrát, v predchádzajúcej sezóne si však splnil detský sen - rodnú Argentínu dotiahol až k zisku titulu majstrov sveta.

Nór Haaland síce na reprezentačnej úrovni nebol úspešný ako jeho spomenutý konkurent, ale za Manchester City nastrieľal 52 gólov a klub doviedol k zisku troch trofejí - v domácej lige, Lige majstrov aj pohárovom FA Cupe. „The Citizens" si v jednom ročníku ovládli tri súťaže premiérovo v klubovej histórii.

Guardiola je koučom Hallanda v anglickom klube, v minulosti viedol Messiho v španielskom FC Barcelona. Argentínčana označil ako najlepšieho hráča futbalovej histórie a myslí si, že aktuálne nemožno oddeliť.

„Vždy som tvrdil, že Zlatá lopta by mala mať dve kategórie - jednu pre Messiho a druhú pre zvyšok hráčov. Asi by mal vyhrať Halland, veď sme získali tri trofeje zásluhou jeho 52 gólov. Musím však dodať, že aj najhoršia možná sezóna Messiho jeho najlepšia pre väčšinu futbalistov. Cenu si zaslúžia obaja," myslí si Guardiola.

Haaland pomohol dosiahnuť ciele

Hneď dodal: „Ak to mám brať egoisticky, tak poviem Haaland, pretože nám pomohol dosiahnuť všetky úspechy. Ak by to ovládol Leo, tak určite nepoviem, že by to bolo neférové."

Lionel Messi v lete 2023 opustil európsku klubové scénu a zamieril do zámorskej MLS, v ktorej sa stal okamžite lídrom klubu Inter Miami a priviedol ho k celkovému triumfu v nadnárodnom Leagues Cupe.

Od roku 2008 dominovali v hlasovaní o Zlatú loptu Lionel Messi a Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorí si odvtedy rozdelili 12 týchto ocenení.

Očakáva sa, že ich teraz budú nasledovať Erling Haaland či Francúz Kylian Mbappé, keďže uvedené ikony už vstupujú do záverečných fáz svojich kariér.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie