• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Tréner Guľa končí na lavičke klubu DAC 1904 Dunajská Streda, neodchádza však sám

Tréner Guľa končí na lavičke klubu DAC 1904 Dunajská Streda, neodchádza však sám

Štyridsaťosemročný rodák z Novák prišiel do Dunajskej Stredy vlani v júni a tím viedol v 61 súťažných dueloch.

17.11.2023 (SITA.sk) - Futbalisti Dunajskej Stredy síce v najvyššej domácej súťaži ťahajú šnúru troch duelov bez prehry, počas novembrovej reprezentačnej pauzy však siahli k odvolaniu trénera Adriána Guľu.

Futbalový klub DAC 1904 ukončil zmluvu s hlavným trénerom Adriánom Guľom, ktorý piatkom končí svoje pôsobenie na lavičke nášho mužstva," uviedol klub na svojom webe.

Dunajskostredčanom v aktuálne tabuľky domácej I. ligy patrí 5. priečka so ziskom 24 bodov za sedem víťazstiev, tri remízy a štyri prehry. Na tretiu Trnavu stráca DAC tri body, na lídra súťaže majstrovský Slovan Bratislava až 11 bodov.

Súčasne s hlavným trénerom s okamžitou platnosťou končí v našom klube aj asistent trénera Ladislav Kubalík a kondičný tréner Martin Kojnok. Všetkým trom ďakujeme za spoluprácu a do ďalšej kariéry im prajeme veľa úspechov," doplnili zástupcovia klubu zo Žitného ostrova. Meno nového kouča plánuje vedenie DAC zverejnil už čoskoro.

Adrián Guľa prišiel do Dunajskej Stredy po pôsobení v poľskej Wisle Krakov, predtým viedol Viktoriu Plzeň a v rokoch 2018 až 2020 stál na lavičke slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Najväčšie úspechy v trénerskej kariére dosiahol ako kouč MŠK Žilina, ktorý v sezóne 2016/2017 dotiahol k zatiaľ poslednému majstrovskému titulu.

V roku 2015 sa so „šošonmi" dostal do play-off Európskej ligy. Pred päťročným pôsobením v Žiline bol Guľa v rokoch 2009 až 2013 trénerom AS Trenčín, s ktorým v roku 2011 postúpil do najvyššej súťaže a o dva roky neskôr získal s mužstvom ligový bronz.

Guľa bol 29. hlavným koučom DAC v najvyššej súťaži, jeho nástupca bude tridsiaty. Pred ním bol trénerom klubu Portugalčan Joao Janeiro, ktorý bol v klube po odvolaní Antala Németha od novembra 2021 do konca mája 2022.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie