• Dnes je: Pondelok 14. októbra 2019 meniny má Boris

Treba si zobrať pozitíva zo zápasu v Maďarsku, hovorí Hamšík pred dôležitým duelom proti Walesu

Treba si zobrať pozitíva zo zápasu v Maďarsku, hovorí Hamšík pred dôležitým duelom proti Walesu

Slovenskí futbalisti sú stále v hre o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

8.10.2019 (Webnoviny.sk) - Septembrovým víťazstvom na pôde Maďarska (2:1) sa slovenskí futbalisti reprezentanti vrátili do hry o postup na ME 2020.

Dôležitý zápas

Už vo štvrtok 10. októbra ich však v Trnave čaká ďalšie mimoriadne dôležité stretnutie proti Walesu, v ktorého nominácii nechýba hviezdny útočník Gareth Bale. Slovenský kapitán Marek Hamšík uznal kvality hráča Realu Madrid, no tiež vyzdvihol silu celého ostrovného mužstva.

"Samozrejme, Bale patrí medzi najlepších hráčov planéty. Je to rozdielový hráč, ale celkovo je Wales veľmi nepríjemný súper. Hrá dynamický ostrovný futbal a má výborne protiútoky. Je tam veľa rýchlych hráčov, takže si musíme dávať pozor na to, aby sme to príliš neotvorili," povedal najlepší reprezentačný strelec Slovenska na nedeľňajšom mediálnom termíne v Šamoríne.

Bude to o malých chybách

Kým väčšina hráčov prichádza na reprezentačný zraz zo svojich klubov, v prípade Hamšíka je to inak. Pre hráča čínskeho klubu Ta-lien I-fang sa už klubová sezóna skončila, niekoľko dní tak strávil pri mori. "Bol som na dovolenke v Dubaji. Pauza mi určite padla vhod, trošku som si oddýchol a som plný elánu do futbalu," pokračoval 32-ročný rodák z Banskej Bystrice.


Hoci posledné vzájomné konfrontácie boli herne vyrovnané, z pohľadu výsledku priaznivejšie pre Walesanov. Na európskom šampionáte 2016 vo Francúzsku vyhrali 2:1 a pri vstupe do prebiehajúcej kvalifikácie sa doma tešili po výsledku 1:0. Marek Hamšík naznačil spôsob, ako túto negatívnu bilanciu zmeniť.


"Treba si zobrať pozitíva zo zápasu s Maďarskom alebo z druhého polčasu proti Walesu, kde sme boli lepší a ukázali, že sa dá s nimi hrať. Bude to o malých chybách, takže treba byť sústredení a nechať na ihrisku všetko. Je to dôležitý zápas, veľmi sa naň teším," dodal Hamšík.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie