• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Transparency robila audit v štátnych rezervách podľa protikorupčných štandardov, dostali stredné hodnotenie

Transparency robila audit v štátnych rezervách podľa protikorupčných štandardov, dostali stredné hodnotenie

Výsledné hodnotenie ovplyvnil najmä audit verejného obstarávania, kde úrad dostal najhoršiu možnú známku.

30.9.2021 (Webnoviny.sk) - Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR získala v rámci hodnotenia svojej činnosti z hľadiska protikorupčných štandardov stredné hodnotenie.

Je výsledkom približne polročného auditu realizovaného Transparency International Slovensko (TIS). Úrad bol prvou štátnou inštitúciou, v ktorej uvedené hodnotenie prebiehalo.

TIS sa pritom zameral na päť konkrétnych oblastní, a to prístup k informáciám, etická infraštruktúra, verejné obstarávanie, predaj a prenájom majetku a oblasť personálnej politiky.

Najhoršia známka z obstarávania

„Som veľmi rád, že Transparency International Slovensko si vybral práve náš úrad a aj týmto spôsobom nám nastavil zrkadlo. Som presvedčený, že aj tým sme ukázali, že nič neskrývame a sme otvorení verejnej kontrole," uviedol na tlačovej besede predseda štátnych rezerv Ján Rudolf.

Zdôraznil, že hodnotenie negatívne ovplyvnilo fungovanie úradu za bývalého vedenia a po jeho nástupe do funkcie sa pomery v inštitúcii zmenili.

„Sú tu iné móresy, keď to mám tak ľudovo povedať," priblížil. V rámci už zavedených zmien vyzdvihol napríklad využívanie dynamického nákupného systému alebo pozývanie ľudí z externého prostredia do jednotlivých komisií.

Navrhli desiatky odporúčaní

Ako dodal riaditeľ TIS Michal Piško, ich zámerom bolo pozrieť sa hĺbkovejšie na činnosť a jednotlivé procesy na úrade, poukázať na ich slabiny a zároveň navrhnúť odporúčania do budúcnosti.

Pripomenul, že štátne rezervy boli v minulosti v oblasti verejného obstarávania spájané s mnohými medializovanými kauzami, ako boli napríklad nákupy obilia, limuzína pre jeho predsedu alebo platinové sitká.

Aj on však podčiarkol progres, ktorý inštitúcia s novým vedením v mnohých oblastiach dosiahla.

Celkovo TIS štátnym rezervám navrhol desiatky odporúčaní, sám Piško však priznal, že nie všetky vzhľadom na svoje kapacity a priority musí implementovať.

„My ich považujeme za zmysluplné a mohli by úradu navrátiť dôveru," uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie