• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia

Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia

Nehoda sa stala v nedeľu na severoaustrálskom ostrove počas medzinárodného vojenského cvičenia.

27.8.2023 (SITA.sk) - Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ktorá sa stala v nedeľu na severoaustrálskom ostrove počas medzinárodného vojenského cvičenia. Ďalších 20 ľudí utrpelo zranenia.

Jedného zraneného operovali

Piatich zranených previezli z Melvillovho ostrova do nemocnice v 80 kilometrov vzdialenom meste Darwin na austrálskej pevnine, uviedol približne šesť hodín po havárii policajný komisár austrálskeho Severného teritória Michael Murphy. Jedného zo zranených v Darwine operovali, informovala hlavná ministerka Severného teritória Natasha Fylesová na tlačovej konferencii.

„Ide o strašnú nehodu," povedala Fylesová. „Vláda Severného teritória je v pohotovosti, aby poskytla akúkoľvek potrebnú pomoc," dodala. Austrálsky premiér Anthony Albanese povedal, že pri nehode lietadla Bell Boeing V-22 Osprey, ktoré spadlo počas cvičenia, sa zranili len Američania.

Personál americkej armády

„Úvodné správy naznačujú, že nehoda sa dotkla len personálu americkej armády," povedal premiér.

Na cvičení sa zúčastňujú aj vojaci z Austrálie, Indonézie, Filipín a Východného Timoru. Na základni v meste Darwin je v súčasnosti približne 150 príslušníkov amerického námorníctva.

Viac k téme: Americká armáda, Americké námorníctvo, Austrálsky premiér, nehoda lietadla v Austrálii, Obete, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk - Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie