• Dnes je: Sobota 07. decembra 2019 meniny má Ambróz

Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna si vyžiadala doposiaľ 13 usmrtených osôb

Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna si vyžiadala doposiaľ 13 usmrtených osôb

Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať, pretože niekoľko tiel je zakliesnených.

Hasiči momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá stala v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce, okres Nitra. Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a autobusu s cestujúcimi.

Podľa doterajších informácii utrpelo následkom nehody zranenia cca. 20 osôb a doposiaľ 13 osôb nehodu neprežilo. Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať.

Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec a zo Selenca. Na miesto udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Z dôvodu vážnej dopravnej nehody je uzatvorená cesta 1/65 v smere od Nitry na Zlaté Moravce. Informovala o tom polícia na jednej zo svojich sociálnych sietí. „Obchádzka je smerovaná obojsmerne cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu 1/65 smer Zlaté Moravce,“ dodala.


Na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva je zriadená informačná telefónna linka 096130 2154.


AUTENTICKÉ VIDEO Z MIESTA TRAGICKEJ NEHODY AUTOBUSU


Nákladné auto bolo podľa polície naložené kamennou zmesou. „Nákladiak smeroval na Nitru. Keď schádzal dolu kopcom, rozkýval sa, pričom oprotiidúci autobus sa mu snažil vyhnúť. Následne sa prevrátil do priekopy,“ priblížila na mieste nehody ministerka vnútra Denisa Saková.

Podľa ministerky ide o najhoršiu nehodu od roku 2009. „Silný náraz mal pre posádku autobusu fatálne následky. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope,“ doplnila hovorkyňa nitrianskej krajskej polície Renáta Čuháková.


Hasiči oficiálne potvrdili, že obetí na životoch je dvanásť, pričom sedemnásť osôb utrpelo zranenia dosiaľ neznámeho rozsahu. Prvotné informácie hovorili o trinástich mŕtvych a asi dvadsiatich zranených.


Polícia Slovenskej republiky


MIMORIADNE: TRAGICKÁ DOPRAVNÁ NEHODA, KRÍZOVÉ CENTRUM JE ZRIADENÉ V KULTÚRNOM DOME V JELENCI

Desiatky policajtov, záchranárov a hasičov zasahujú na Zlatomoraveckej ceste pri obci Malanta, kde sa krátko po jednej hodine popoludní zrazilo nákladné auto naložené kamennou zmesou a autobus plný ľudí.


Silný náraz mal pre osádku autobusu fatálne následky. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope. Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Presné počty obetí a zranených nemáme zatiaľ k dispozícii.


Krízové centrum pre rodinných príslušníkov je zriadené v kultúrnom dome v Jelenci a na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre informačná telefónna linka 096130 2154.


Cesta je neprejazdná a obchádzková trasa vedie cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65.


Zranených odviezli do nemocníc

Nitrianska nemocnica prijala niekoľko zranených. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Tatiana Timková. „Prijali sme ôsmich zranených, ktorým je poskytnutá zdravotná pomoc personálu a tiež psychologická pomoc. Vzhľadom na situáciu poskytneme bližšie informácie neskôr,“ uviedla Timková.


Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská informovala, že zranených previezli záchranári aj do nemocníc v Topoľčanoch, Levíc, Zlatých Moraviec a Nových Zámkoch.


„Je mi nesmierne ľúto tragickej hromadnej dopravnej nehody neďaleko Nitry. Okamžite som zrušila svoj pracovný program a smerujem na miesto nešťastia. Operačné stredisko ako aj všetky okolité nemocnice sú v pohotovosti a poskytujú prvú pomoc zraneným. Vo Fakultnej nemocnici Nitra už lekári operujú pacienta vo veľmi vážnom stave. Záchranné zložky rozvážajú ľudí aj do nemocníc v Nových Zámkoch, Topoľčanoch, Levíc a Zlatých Moraviec. Nemocnice sú pripravené prevziať a poskytnúť zdravotnú starostlivosť všetkým zraneným,“ napísala ministerka na sociálnej sieti Facebook.


Riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky Jozef Ježík pre agentúru SITA uviedol, že prijali jedného pacienta v kritickom stave a ďalších piatich na urgentnom príjme. Leteckí záchranári v tlačovej správe spresnili, že do fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch bol prevezený 15-ročný chlapec s vážnym úrazom hlavy.


Druhá posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice si na mieste prevzala 61-ročného pacienta s podozrením na poranenie hlavy. Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.


Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie