• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Tradičný Vianočný jarmok v Poprade bude, ale mesto ešte netuší, v akej podobe

Tradičný Vianočný jarmok v Poprade bude, ale mesto ešte netuší, v akej podobe

Všetko bude závisieť od aktuálnych pandemických opatrení a situácie s počtom infikovaných.

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Tradičný trojdňový Vianočný jarmok v Poprade určite bude, naplánovaný je na 15. až 18. decembra. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa mesta Jarka Hlaváčová.

Mesto situáciu monitoruje

Podľa jej slov je však predčasné hovoriť o jeho konkrétnej podobe, keďže všetko bude závisieť od vývoja pandémie a s tým súvisiacich obmedzení pre organizovanie hromadných podujatí tohto typu. Popradský okres sa má totiž od pondelka 25. októbra zaradiť medzi bordové.

Súčasťou jarmoku v minulosti boli nielen remeselné a predajné stánky, ale aj bohatý sprievodný kultúrny program. Vlani sa však jarmok pre pandémiu nekonal. Podľa hovorkyne mesto zatiaľ denne situáciu v súvislosti s pandémiou monitoruje.

Pravidelne jedna z najkrajších výzdob

„Podmienky, v akých sa bude realizovať tohoročný popradský Vianočný jarmok, ako aj informácie o vianočnej výzdobe, oznámime verejnosti a médiám všetkými dostupnými prostriedkami včas,“ dodala hovorkyňa k otázke, kedy sa v meste rozsvieti vianočná výzdoba a či budú jej súčasťou aj nové prvky.

Každoročne býva práve popradská výzdoba zaraďovaná medzi najkrajšie na Slovensku. Výraznou obnovou prešla v roku 2019, samospráva do nej investovala 83-tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie