• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Toyota plánuje pre svoje vozidlá polovodičové batérie, nabíjanie by mali skrátiť na desať minút

Toyota plánuje pre svoje vozidlá polovodičové batérie, nabíjanie by mali skrátiť na desať minút

Výkonný riaditeľ Toyoty Kodži Sató sa vyjadril, že automobilka musí dobehnúť to, v čom v sektore elektromobilov zaostala.

Japonská automobilka Toyota plánuje v rámci svojich ambicióznych plánov pre batériové elektrické vozidlá vyrábať polovodičové batérie.

Rozšírenie batériového radu

Tie by mali skrátiť nabíjanie vozidiel na 10 a menej minút, uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Na komerčné účely chce polovodičovú batériu uviesť už v roku 2027.

Toyota plánuje v roku 2026 dodať 1,5 milióna elektromobilov, pričom sa chystá rozšíriť svoj batériový rad elektrických vozidiel a vývoj technológií.


Vo svojom vyhlásení zároveň oznámila, že pracuje na inovácii lítium-iónových batérií a chce ponúknuť cenovo dostupnejšie možnosti.

Poháňané vodíkom

Automobilka je podľa svojich slov tiež zaviazaná k „vodíkovej spoločnosti“ a pokračuje v práci na modeloch poháňaných vodíkom, vrátane vozidiel s palivovými článkami. Výrobca automobilov tiež pracuje na biopalivách druhej generácie.

Výkonný riaditeľ Toyoty Kodži Sató sa vyjadril, že automobilka musí dobehnúť to, v čom v sektore elektromobilov zaostala.


Firma bude pravdepodobne čeliť ostrej kritike za svoje záväzky v oblasti zmeny klímy na stretnutí akcionárov v meste Tojota v strednom Japonsku, ktoré je naplánované na stredu, konštatuje agentúra AP.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie