• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Toto sa stane, ak budete pravidelne konzumovať ovsené vločky

Toto sa stane, ak budete pravidelne konzumovať ovsené vločky

V porovnaní s cornflakes štúdie preukázali, že ovsené vločky nás výrazne viac zasýtia a tak udržiavajú hlad na uzde. Pocit hladu sa dostavuje neskôr.

Hovorí sa, že všetkého veľa škodí. Ale práve toto neplatí pre naše obľúbené ovsené vločky. Sú tak zdravé, že nám nemôžu ublížiť ani pri každodennom konzumovaní. Práve naopak, sú pre náš organizmus veľmi prospešné.

Zdravotné výhody konzumácie ovsených vločiek:

Posilňujú zdravie srdca – Sú zdrojom rozpustných vlákien a preto sú spájané s pozitívnymi účinkami na srdce. Ovsené vločky sú bohaté na vápnik a draslík, ktoré úspešne znižujú krvný tlak. Jedna štúdia uverejnená v časopise American Journal of Clinical Nutrition zistila, že konzumácia celých zŕn znižuje riziko ischemickej choroby srdca.

Pomáhajú riadiť hmotnosť – V porovnaní s cornflakes štúdie preukázali, že ovsené vločky nás výrazne viac zasýtia a tak udržiavajú hlad na uzde. Pocit hladu sa dostavuje neskôr.

Sú výživné a zdravé – Ovsené vločky obsahujú makro-živiny ako je meď, železo, zinok a fosfor. To znamená nízky obsah tuku a majú veľmi malé množstvo nasýtených tukov. Sú bohaté na bielkoviny.


Viac energie – Ovsené vločky na raňajky vám poskytnú potrebnú energiu na celý deň. Budete mať možnosť dokončiť každodenné úlohy bez pocitu únavy.

Zabraňujú cukrovke – Ovsené vločky sú veľmi prospešné pri znižovaní rizika cukrovky kvôli nízkym glykemickým indexom. Nízky glykemický index pomáha pomaly vyprázdniť obsah žalúdka a tým ovplyvňuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivosť na inzulín. Nedávna štúdia, ktorá je zverejnená v časopise American Journal of Clinical Nutrition zistila, že konzumácia potravín s nízkym glykemickým indexom je spojená s menším odporom inzulínu a nižším výskytom cukrovky 2. typu.


Chránia pokožku – Ovos je veľmi prospešný pre pokožku, pretože má úžasný upokojujúci prostriedok, ktorý zmierňuje svrbenie a podráždenie. Ovsené vločky normalizujú pH pokožky a tým odľahčujú nepríjemné svrbenie kože, tvrdí American Academy of Dermatology. Tiež odporúčajú ovsené kúpele pre svrbenie kože. Týmto spôsobom bude pokožka hydratovaná a chránená pred dráždivými látkami.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie