• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Toto Matoviča rozhodne nepoteší! Progresívne Slovensko navrhuje zaviesť etický kódex pre poslancov

Toto Matoviča rozhodne nepoteší! Progresívne Slovensko navrhuje zaviesť etický kódex pre poslancov

Parlament podľa slov Dubéciho nemá jasne nastavené pravidlá správania a etických otázok, ktoré pri práci poslanca vyvstávajú.

Vyhrotený konflikt poslancov Igora Matoviča (hnutie Slovensko) a Jána Mažgúta (Smer-SD) vo foyeri parlamentu rozprúdil diskusiu ako zabezpečiť poriadok v parlamente. Podľa Progresívneho Slovenska by mohlo byť riešením prijatie etického kódexu pre poslancov, ktorý stanovuje aj sankcie za jeho porušenie.

„Kritika a správanie poslancov by malo mať nejakú formu. Vulgárne potýčky vo foyeri Národnej rady nepatria do normálnej demokratickej spoločnosti a je to zlé.

Síce to robí jeden poslanec, ale má to dopad na všetkých v tom, aký obraz si ľudia tvoria o politike, o diskusii, o demokracii,“ myslí si poslanec Progresívneho Slovenska a predseda poslaneckého klubu strany Martin Dubéci.

Dubéci informoval, že spolu s predsedom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom diskutovali na tému s predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim (Hlas-SD), ktorý dočasne obmedzil nahrávanie rozhovorov a vysielanie živých vstupov v priestoroch Národnej rady. „Požiadali sme ho, aby toto rozhodnutie nemalo dopad na novinárov, ktorí nemajú nič s tým ako sa správa nejaký poslanec, a tiež aby to nemalo dopad na ostatných poslancov,“vysvetlil Dubéci.

Dnes parlament podľa slov Dubéciho nemá jasne nastavené pravidlá správania a etických otázok, ktoré pri práci poslanca vyvstávajú. „Som preto veľmi rád, že predseda parlamentu akceptoval návrh, aby sme začali diskusiu o etickom kódexe v parlamente,“ uviedol Dubéci s tým, že porušenie etického kódexu by nieslo za sebou aj sankcie. Podrobnosti o etickom kódexe si pozrite vo videu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie