• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Toľko ju trápili, až začala niečo rozprávať, hovorí Fico o priznaní Jankovskej

Toľko ju trápili, až začala niečo rozprávať, hovorí Fico o priznaní Jankovskej

O väzbe hovorí Robert Fico ako o „mučiacom nástroji“.

26.11.2020 (Webnoviny.sk) - Čo mala Monika Jankovská robiť ako štátna tajomníčka, to robila dobre. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico s tým, že jej prácu si vážil.

Jankovská je vo väzbe osem mesiacov

Podľa neho bola veľmi zdatná pokiaľ išlo o profesionálny výkon. Stretávali sa spolu najmä v Úrade vlády SR alebo v centrále strany a riešili témy po profesionálnej stránke.

Fico opakovane kritizoval, že veľa ľudí je vo väzbe nezákonne. „Toľko ju trápili, až začala niečo rozprávať,“ dodal Fico. Jankovská je vo väzbe osem mesiacov.

Väzba ako "mučiaci nástroj"

O väzbe hovorí Fico ako o „mučiacom nástroji“. Tvrdí, že o súkromných aktivitách bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti nič nevedel.

„S našimi nominantmi sme netrávili 24 hodín času,“ dodal. Šéf Smeru uviedol, že s Jankovskou riešil predovšetkým koordináciu zastupovania štátu v právnych sporoch.

Jankovskú zadržali v marci tohto roku v rámci akcie Búrka zameranej na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Odvtedy je bývalá štátna tajomníčka a bývalá sudkyňa stíhaná väzobne.

Viac k téme: predseda strany Smer-SD, súdnictvo

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie