• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Tohtoročný september je najteplejší v histórii meteorologických pozorovaní, počasie sa však onedlho zmení

Tohtoročný september je najteplejší v histórii meteorologických pozorovaní, počasie sa však onedlho zmení

Za ustálené, slnečné a veľmi teplé počasie na konci septembra vďačíme podľa meteorológov rozsiahlej a mohutnej tlakovej výši so stredom nad západným Ruskom.

Tohtoročný september skončí ako najteplejší v histórii pozorovaní, a to aj na staniciach s najdlhším radom pozorovaní.

Slnečné a teplé počasie

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na tomto konštatovaní nič nezmení ani očakávané mierne ochladenie počas posledného septembrového dňa. Za ustálené, slnečné a veľmi teplé počasie na konci septembra vďačíme podľa meteorológov rozsiahlej a mohutnej tlakovej výši so stredom nad západným Ruskom.

„Po jej okraji k nám prúdi od východu veľmi teplý a suchý vzduch, v ktorom pozorujeme dokonca letné dni s teplotou nad 25 stupňov, ojedinele aj na Orave. Tieto hodnoty maximálnej teploty vzduchu stačia na prekonávanie denných teplotných rekordov na značnom počte našich staníc,“ uviedol SHMÚ.

Prichádzajúca zmena

Zmenu počasia očakávajú meteorológovia až v prvý víkendový deň. Vtedy do našej oblasti od západu postúpi frontálny systém.

„Pribudne oblačnosť a postupne na viacerých miestach spŕchne. Zrážky by však nemali byť také výdatné a trvalé, ako to bolo minulý víkend v niektorých oblastiach Slovenska,“ dodal SHMÚ.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieTrvanie ročných období sa bude postupne meniť. Ktoré z nich bude najdlhšie?


Počasie: V súčasnosti extrémne zrážky postihujú najmä sever a východ Slovenska. Tieto okresy potrápia extrémne zrážky


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie