• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Tohtoročný Dúhový Pride je skutočné volanie LGBTI+ občanov o záchranu, tvrdí SaS

Tohtoročný Dúhový Pride je skutočné volanie LGBTI+ občanov o záchranu, tvrdí SaS

Nad podujatím aj tento rok prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, čím ukázal, že kraj sa rôznorodosti nebojí.

22.7.2023 (SITA.sk) - Tohtoročný Dúhový Pride je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) skutočné volanie o záchranu. Podľa liberálov po vražde Matúša a Juraja pred Teplárňou na Zámockej ulici v Bratislave malo Slovensko nielen ľudskoprávnu, ale priam morálnu povinnosť urobiť krok k ochrane svojich LGBTI+ občanov.

Ako však zdôraznila SaS v tlačovej správe, stal sa presný opak a Slovensko vyslalo na pôde parlamentu viaceré signály, ktoré vo výsledku ukázali, že nie ochrana, ale ignorovanie práv tejto skupiny ľudí je mu blízke.

Volanie LGBTI+ ľudí o záchranu

„Tohtoročný Dúhový Pride považujem za skutočné volanie LGBTI+ ľudí o záchranu,“ uviedla tímlíderka SaS pre spravodlivosť Mária Kolíková, ktorá chce uveriť, že voľby v septembri dajú Slovensku nové zastúpenie v parlamente, ktoré presadí prinajmenšom štyri veci - životné partnerstvá párov rovnakého pohlavia, možnosť plnej ochrany dúhových rodín, celospoločenskú osvetu k prijatiu tejto menšiny a účinný postih nenávistných prejavov, ktoré ohrozujú zdravie a životy tejto skupiny.

Nad podujatím aj tento rok prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, čím ukázal, že kraj sa rôznorodosti nebojí. „Bratislavský kraj je krajom tolerancie a otvorenosti a pod mojím vedením takým aj naďalej zostane,“ povedal Droba.

Prínos kultúry je v inakosti

Ak budeme mať po voľbách príležitosť zostavovať vládu, náš dlhodobý záväzok voči LGBTI+ ľuďom platí. Chceme účinne presadiť životné partnerstvá párov rovnakého pohlavia,“ doplnil podpredseda SaS Branislav Gröhling, podľa ktorého LGBTI+ ľudia žijú v hrubej neprávosti, pričom je načase túto skrivodlivosť napraviť a umožniť im dôstojne žiť.

Ak chceme hovoriť o kultúre na Slovensku, kultúrnom Slovensku, bez uznania práv LBGTI+ ľudí sa to jednoducho nedá. Krása a prínos kultúry sú práve v jej inakosti,“ skonštatoval tímlíder SaS pre kultúru René Parák s tým, že keby sme uznali práva LGBTI+ ľudí, žilo by sa každému lepšie. Ako dodal, ide o základné ľudské práva kreatívnych, aktívnych a prínosných ľudí, ktorých potrebujeme čoraz viac.

Viac k téme: Dúhový pochod PRIDE, Liberáli, Práva LGBT ľudí, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: SITA.sk - Tohtoročný Dúhový Pride je skutočné volanie LGBTI+ občanov o záchranu, tvrdí SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie