• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

To nie je zákon Sme rodina, ktorý má kradnúť, tvrdí Doležal a veto prezidentky však rešpektuje

To nie je zákon Sme rodina, ktorý má kradnúť, tvrdí Doležal a veto prezidentky však rešpektuje

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Poverený minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina) rešpektuje právo prezidentky SR Zuzany Čaputovej vetovať novelu zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. Schválené zmeny v zákone zamerané na zrýchlenie prípravy výstavby diaľnic a rýchlostných ciest naďalej podporuje a považuje ich za potrebné napriek výhradám.

Kompetencie ÚHP

„To nie je zákon Sme rodina, ktorý má kradnúť a obmedzovať kompetencie ÚHP. Hrdo sa k nemu hlásim. Zákon je napísaný odborníkmi na ministerstve dopravy, technicky bol predkladaný poslancami,“ povedal po rokovaní vlády Doležal. Absolútne odmieta obvinenia z nehospodárnosti, podľa ministra je nehospodárne čakať.

Minister tvrdí, že štúdiu realizovateľnosti budú robiť, ale na jej výsledky nechcú čakať so založenými rukami a chcú pokračovať v územnom konaní.

„Územné konanie nerieši stavbu, stabilizuje stavbu v teréne a v území. Ak Útvar hodnoty za peniaze povie alebo ak výsledky štúdie povedia, že namiesto desiatich diaľničných križovatiek budeme stavať len päť, tak ich postavíme ako povedia výsledky štúdie,“ uviedol Doležal s tým, že už budú mať za sebou územné rozhodnutie.

Niekto hrubo klame a zavádza

Doležal chce zrýchliť prípravu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest, podľa neho v žiadnom prípade neodoberajú kompetencie ÚHP. Myslí si, že niekto hrubo klame a zavádza.

„Zákon o rozpočtových pravidlách hovorí absolútne jasne – robíme štúdiu uskutočniteľnosti na začiatku, pred EIA, aktualizáciu pred územným konaním, pred stavebným konaním, pred vyhlásením verejného obstarávania aj pred podpisom zmluvy,“ upozornil minister dopravy.


Minister chce pred opätovným hlasovaním v parlamente vrátenú novelu zákona znovu vysvetliť a poprieť všetky lži, ktoré sú podľa neho úmyselne šírené.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie