• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Tipy pre vybavenie okolia okien, vďaka ktorým budú vyzerať oveľa lepšie

Tipy pre vybavenie okolia okien, vďaka ktorým budú vyzerať oveľa lepšie

Látky závesov alebo tapety so zvislými vzormi zvýšia vaše okná a pritiahnu vaše oko nahor. Horizontálne orientované vzory zasa vytvoria ilúziu šírky.

Nebol váš domov vybavený veľkými krásnymi oknami?

To vôbec nevadí, pretože správnou a premyslenou dekoráciou ich okolia si môžete užívať luxus bez ohľadu na ich tvar, farbu alebo veľkosť.

Potrebujete k tomu správnu tieniacu techniku, chuť a vhodnú taktiku.

Použite výrazné garniže

Strategicky umiestnené záclonové tyče vám môžu pomôcť zmeniť šírku vášho okna na nepoznanie. Stačí aby prečnievali aspoň 10-15 cm od okraja okna a efekt sa dostaví. Aby to bolo naozaj dokonalé, zaveste na ne krásne závesy šité na mieru v ideálnej dĺžke od stropu po samú zem. Vaše okno sa vizuálne zväčší a bude pôsobiť luxusnejšie!


Pri závesoch si môžete navyše vybrať klasické, alebo uprednostniť tie, ktoré sa dajú zastierať s pomocou ovládania.

Vyhýbajte sa bielym stenám

To je obzvlášť dôležité, ak sú aj vaše okenné rámy biele. Namaľujte steny okolo okna tmavšou studenou farbou a steny ustúpia a okno vyskočí do popredia. Alebo namiesto maľovania aplikujte v okolí okna kontrastnú tapetu. Uvidíte, že to oknu a jeho zväčšeniu pomôže!

Investujte do nižšieho nábytku

Áno, aj to, čím si zariadite izbu, môže na pohľad zmeniť vzhľad vašich okien. Umiestnite menšie alebo nízkoprofilové kusy nábytku blízko alebo pod okno, aby vaše oko bolo touto kontrastnou mierkou a kombináciou príjemne „oklamané“.

Použite vzory

Látky závesov alebo tapety so zvislými vzormi zvýšia vaše okná a pritiahnu vaše oko nahor. Horizontálne orientované vzory zasa vytvoria ilúziu šírky. Tak si vyberte vhodnú farebnú kombináciu, typ látky a nebojte sa oživiť a zmeniť vzhľad okien týmto jednoduchým trikom. Stačí použiť jeden výrazný vzor a upriamenie pozornosti na vaše okná máte zabezpečené.


Nie vždy je to len o drahej prestavbe a luxusných doplnkoch. Občas sa stačí zamyslieť, urobiť si prieskum a využiť zopár jednoduchých trikov, ktoré vám hneď nevybielia účet. Tak sa o tom s našimi typmi presvedčte a okno si k svojej maximálnej spokojnosti zariaďte.Počasie