• Dnes je: Sobota 22. februára 2020 meniny má Etela

Tínedžerka takmer doplatila na pitie zeleného čaju. Tento čaj môže naše telo aj poškodiť.

Tínedžerka takmer doplatila na pitie zeleného čaju. Tento čaj môže naše telo aj poškodiť.

Mnoho ľudí pije zelený čaj, pretože chce niečo urobiť pre svoje zdravie. Nikto by si však nemyslel, že tento čaj môže naše telo aj poškodiť.

Mnoho ľudí pije zelený čaj, pretože chce niečo urobiť pre svoje zdravie. Tento čaj je naozaj prospešný. Slúži na prevenciu rakoviny, znižuje zápal, slúži ako prevencia pred zubným kazom a má ešte ďalšie iné výhody.

Najmä v chudnutí sa odporúča piť zelený čaj pravidelne, pretože stimuluje spaľovanie tukov. Nikto by si však nemyslel, že tento čaj môže naše telo aj poškodiť.

Na pitie zeleného čaju doplatila 16-ročná tínedžerka z Anglicka. Dievčina chcela schudnúť, tak si zohnala dve krabice zeleného čaju z Číny, z ktorých každá mala 100 čajových vrecúšok.

Z tohto čaju pila 3 šálky denne niekoľko mesiacov. Čaj mal stimulovať jej metabolizmus. Okrem toho, mal pomôcť v boji proti rôznym chutiam. Ale dievča netušilo, čo je všetko v čaji, pretože nemohlo prečítať písomnú informáciu v čínskych znakoch.


Tínedžerka jedného dňa náhle pocítila nevoľnosť, závraty a bolesti. Potom išla k doktorovi a dostala antibiotiká na liečbu infekcií močových ciest. Avšak, tieto lieky nepomáhali. Užila dve antibiotické tablety, ale cítila sa čím ďalej, tým horšie. Nakoniec išla na pohotovosť do nemocnice v Birminghame. Lekári zistili, že jej očné bielka a jej koža už sú žlté. Jednoznačne išlo o žltačku.Táto skutočnosť lekárov šokovala. Vzhľadom k tomu, že pečeň dievčaťa bola opuchnutá a zapálená, lekári boli presvedčení, že trpí hepatitídou. Keď sa dozvedeli, že niekoľkokrát denne pila tento čaj z Číny, otestovali ingrediencie čaju v laboratóriu a okamžite ho zakázali dievčaťu piť.


Čaj sa skladal z rastliny, ktorej listy a púčiky sa používajú na výrobu rôznych druhov čaju a všeobecne nie sú znepokojujúce. Nadmerná konzumácia však môže viesť k poškodeniu pečene u žien a k hepatitíde. Existujú extrémne prípady, v ktorých bola potrebná dokonca transplantácia.


V prípade tínedžerky z Birminghamu bola vysoká pravdepodobnosť, že do čaju bolo pridaných viac látok, napríklad na urýchlenie chudnutia. Okrem toho rastliny v Číne, Japonsku, Indii a Kórei sú často silne kontaminované pesticídmi, ktoré môžu viesť k ochoreniu.


Dva mesiace trvalo, kým sa dievčine znížil opuch pečene. Našťastie bola schopná sa plne zotaviť. Takže toto je ponaučenie, aby ste nepili len tak hocičo. A už vôbec nie produkty, o ktorých nič neviete. Inak to ani dopadnúť potom nemôže. Buďte opatrní.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie