• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

TikTok dostal od európskych regulátorov vyše tristomiliónovú pokutu pre nedostatočnú ochranu súkromia detí

TikTok dostal od európskych regulátorov vyše tristomiliónovú pokutu pre nedostatočnú ochranu súkromia detí

TikTok konštatoval, že urobil zmeny podstatne skôr, ako sa v septembri 2021 začalo vyšetrovanie.

Európski regulátori uložili videoplatforme TikTok pokutu 345 miliónov eur pre nedostatočnú ochranu súkromia detí.

Írska Komisia pre ochranu údajov, ktorá je hlavným regulátorom ochrany osobných údajov pre veľké technologické spoločnosti s európskym ústredím prevažne v Dubline, uviedla, že videoplatforme uložila pokutu a pokarhala ju pre porušenia ochrany osobných údajov, ktoré sa vyskytovalo od druhej polovice roku 2020.

Prešetrovanie írskej Komisie pre ochranu údajov zistilo, že v procese registrácie mladistvých používateľov boli také predvolené nastavenia, pre ktoré ich účet mohol byť verejne viditeľný a každý mohol komentovať ich videa.

TikTok, ktorého majiteľom je čínska firma ByteDance, vo vyhlásení vyjadril nesúhlas s rozhodnutím o pokute. Platforma uviedla, že kritika regulátorov sa týkala nastavení, ktoré boli platné pred tromi rokmi.


TikTok konštatoval, že urobil zmeny podstatne skôr, ako sa v septembri 2021 začalo vyšetrovanie. K zmenám patrí aj to, že všetky účty používateľov vo veku do 16 rokov sú prednastavené ako verejne nedostupné.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie