• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Testovanie vo firmách sa odkladá, režim OTP na pracoviskách od pondelka ešte nebude povinný

Testovanie vo firmách sa odkladá, režim OTP na pracoviskách od pondelka ešte nebude povinný

Ešte stále sa rieši zabezpečovanie logistiky a ďalších potrebných procesov na úrovni príslušných rezortov.

19.11.2021 (Webnoviny.sk) - Účinnosť povinnosti zaviesť režim OTP na pracoviskách sa posúva. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

Viac o téme: Koronavírus

Vzhľadom na stále prebiehajúce medzirezortné rokovania táto povinnosť nebude nariadená od pondelka 22. novembra, ako sa pôvodne zamýšľalo.

Podľa Račkovej sa ešte stále rieši zabezpečovanie logistiky a ďalších potrebných procesov na úrovni príslušných rezortov. O ďalších krokoch bude verejnosť včas informovaná.

Klub 500 kritizuje opatrenia, testovanie vo veľkých firmách vraj nie je vzhľadom na mieru zaočkovanosti reálne

Testovanie dvakrát týždenne nie je vo veľkých firmách s tisíckami zamestnancov a nepretržitou prevádzkou vzhľadom na mieru zaočkovanosti na Slovensku reálne. Upozorňuje na to Klub 500.

Viac o téme: Koronavírus

Ten tvrdí, že testovanie zdravotného stavu zamestnancov je výkonom zdravotnej starostlivosti a ten má zabezpečovať štát na svoje nálady a vo svojej réžii. Zamestnávatelia navrhujú, aby sa na tento účel urýchlene vytvorila sieť bezplatných testovacích centier.

„Zdôrazňujeme, že tí zamestnávatelia, ktorí majú vytvorené podmienky na kontrolu zamestnancov (napríklad prostredníctvom vlastných zdravotníckych zariadení alebo v spolupráci s nimi), to budú robiť tak, ako navrhujú odborníci. Klub 500 upozorňuje, že v prostredí veľkých firiem s tisíckami zamestnancov a nepretržitou prevádzkou to vzhľadom na cca 50-percentnú zaočkovanosť reálne nie je!" konštatuje Klub 500.


Podľa zamestnávateľov je potrebné na Slovensku vytvoriť podmienky na zvýšenie počtu zaočkovaných občanov starších ako 15 rokov a všetkých tých, ktorí chcú byť zaočkovaní. Klub 500 zároveň opätovne zdôrazňuje, že spolu s očkovaním je potrebné zaviesť podpornú liečbu tých, u ktorých je zistený COVID-19, a to skôr, než sa títo ľudia dostanú do nemocnice.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie