• Dnes je: Sobota 31. júla 2021 meniny má Ignác

Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete, schyľuje sa v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku ?

Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete, schyľuje sa v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku ?

Matovič avizuje začatie očkovania ruskou vakcínou Sputnik V na Slovensku už v najbližších dňoch

Na Slovensku by sa mohlo začať očkovať ruskou vakcínou Sputnik V už v najbližších dňoch.

Ako na sociálnej sieti uviedol minister financií Igor Matovič, k očkovaniu sa schyľuje „po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných,“ konštatoval.

Matovič informoval, že sa s ruskou stranou počas víkendu dohodol, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu so začiatkom očkovania súhlasia. „Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete,“ dodal.

Posun k zmene! Bývalý premiér a minister financií Igor Matovič sa vyjadril k vakcíne Sputnik V.SPUTNIK PRISTÁVA

Po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku. S ruskou stranou som počas víkendu dohodol, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu so začiatkom očkovania súhlasia. Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete


*Zdroj: Facebook Igor Matovič

Rusko schválilo ďalšiu vakcínu, Sputnik Light budú podávať v jednej dávke

Ruské regulačné orgány schválili jednodávkovú verziu vakcíny proti ochoreniu COVID-19 Sputnik V. Krok má urýchliť dosiahnutie komunitnej imunity proti koronavírusu. Sputnik Light je štvrtá vakcína proti COVID-19, ktorú vyvinuli aj schválili v Rusku.

Vakcína Sputnik Light je zhodná s prvou dávkou očkovacej látky Sputnik V, ktorú tvoria dve dávky, a zatiaľ nedokončila pokročilé testovanie, ktoré je nevyhnutné na zabezpečenie účinnosti a bezpečnosti v súlade so stanovenými vedeckými protokolmi. Rusko začalo testovať Sputnik Light na ľuďoch v januári a štúdie ešte podľa oficiálnych záznamov pokračujú.

„Je dobré vedieť, že sa rozsah nástrojov (proti COVID-19) rozširuje,“ vyjadril sa vo štvrtok na margo autorizácie jednodávkovej vakcíny prezident Vladimir Putin.


Ruský minister zdravotníctva Michail Muraško zase uviedol, že autorizácia štvrtej vakcíny pomôže urýchliť proces tvorby komunitnej imunity proti koronavírusu. Väčšina vedcov verí, že na dosiahnutie takejto imunity treba zaočkovať najmenej 70 percent populácie, presná hranica ale zatiaľ nie je známa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie