• Dnes je: Streda 21. októbra 2020 meniny má Uršuľa

Tenisová jednotka Bartyová sa na grandslamovom turnaji US Open nepredstaví

Tenisová jednotka Bartyová sa na grandslamovom turnaji US Open nepredstaví

Austrálčanka Ashleigh Bartyová sa ešte nerozhodla, či v závere septembra odcestuje do Paríža, kde by mala obhajovať singlový titul na "presunutom" Roland Garros.

30.7.2020 (Webnoviny.sk) - Suverénna jednotka ženského svetového tenisového rebríčka WTA Austrálčanka Ashleigh Bartyová sa koncom leta nepredstaví na grandslamovom turnaji US Open v americkom New Yorku. Dvadsaťštyriročná víťazka minuloročného Roland Garros v Paríži sa rozhodla odhlásiť z podujatia, dôvodom sú jej obavy z pretrvávajúcej pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Prvý grandslamový turnaj po viacmesačnej pauze spôsobenej celosvetovou hrozbou ochorením COVID-19 sa v newyorskom areáli Flushing Meadows začne 31. augusta. "Stále existuje veľké riziko v súvislosti s ochorením COVID-19 a ja nie som ochotná vystaviť môj tím ani seba do tejto pozície," prezradila Bartyová pre AP. Organizátorom turnaja tiež odkázala: "Už teraz sa teším na návrat do USA v roku 2021."

Už skôr o pláne vynechať US Open informovala aj svetová dvojka Rumunka Simona Halepová či obhajkyňa singlového titulu spred roka Kanaďanka Bianca Andreescová. Bartyová sa ešte nerozhodla, či v závere septembra odcestuje do Paríža, kde by mala obhajovať singlový titul na "presunutom" Roland Garros.

Viac k téme: Koronavírus, Pandémia, Roland Garros, US Open

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie