• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Tender na obchvat Sabinova sa zasekol, štátni cestári posúdia pri víťazovi potenciálny konflikt záujmov

Tender na obchvat Sabinova sa zasekol, štátni cestári posúdia pri víťazovi potenciálny konflikt záujmov

Sabinovský obchvat sa bude začínať za obcou Pečovská Nová Ves, bude pokračovať severne od Sabinova a jeho mestskej časti Orkucany.

Slovenská správa ciest (SSC) zrušila výsledok vyhodnotenia ponúk v 1,5 roka trvajúcej verejnej súťaži na výstavbu obchvatu Sabinova na ceste prvej triedy I/68.

Opätovne vyhodnotí ponuku úspešného uchádzača, za ktorého začiatkom roka určila združenie stavebných spoločností v skupine Hochtief.

Potenciálny konflikt záujmov

Štátni cestári uňho posúdia potenciálny konflikt záujmov, pričom to majú vyhodnotiť preskúmateľným spôsobom, prípadne prijať primerané opatrenia na odstránenie možného konfliktu záujmov.

Informovali o tom v dokumentoch zákazky s tým, že im to nariadil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Toto rozhodnutie majú vykonať do 60 dní od jeho právoplatnosti 31. júla, čiže do konca septembra.

Úrad začal kontrolovať postup SSC v tendri na zhotoviteľa sabinovského obchvatu na základe vlastného podnetu pred uzavretím zmluvy po vyhodnotení ponúk ešte koncom januára.


Zároveň vtedy vydal predbežné opatrenie o tom, že lehoty v tendri neplynú, pričom na rozhodnutie mal tridsať dní od predloženia dokumentácie verejného obstarávania.

Prostriedky z Európskej únie

Celkové odhadované náklady na výstavbu preložky hlavnej cesty okolo Sabinova v dĺžke takmer desať kilometrov majú výšku 61,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).


Cestári chceli so stavebnými prácami plánovanými na tri roky začať v tomto roku, financovať ich majú aj s využitím prostriedkov Európskej únie.

Prvé miesto s najnižšou cenou


Verejnú súťaž na zhotoviteľa vyhlásili ešte vlani vo februári, ponuky v päťkrát predĺženej lehote pred rokom začiatkom augusta predložilo šesť uchádzačov.


Podľa ich poradia zverejneného koncom januára tohto roka na prvom mieste s najnižšou cenou bolo spomínané združenie spoločností Hochtief SK, s.r.o., Bratislava, Hochtief CZ, a.s., Praha a Hochtief Infrastructure, GmbH, so sídlom v nemeckom Essene.


Dve posledné z nich majú na Slovensku svoje organizačné zložky. Cestári neuviedli výšku navrhnutých cien ani u ďalších piatich uchádzačov.


Ponuky predložili podľa poradia ešte spoločnosti Metrostav DS, a.s., Doprastav, a.s., skupina v zložení Eurovia SK, a.s., Košice, Strabag, s.r.o., Bratislava, SMS, a.s., Banská Bystrica a Eurovia CS, a.s., – organizačná zložka Slovensko v Košiciach. Nasledovali Váhostav – SK, a.s., a skupina Budimex S.A., Varšava a Budimex Slovakia, s.r.o., Bratislava. Jediným kritériom vyhodnotenia ponúk bola navrhovaná zmluvná cena s DPH.


Sabinovský obchvat sa bude začínať za obcou Pečovská Nová Ves, bude pokračovať severne od Sabinova a jeho mestskej časti Orkucany. Za obcou Šarišské Michaľany sa napojí na súčasnú cestu v smere do Prešova. Súčasťou preložky cesty so 76 stavebnými objektmi bude šestnásť mostov, obchvat po vybudovaní odkloní dopravu mimo mesta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie