• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Téma spaľovacích motorov bude na európskej úrovni čoskoro uzavretá, tvrdí štátny tajomník Kiča. K čomu smeruje dohoda?

Téma spaľovacích motorov bude na európskej úrovni čoskoro uzavretá, tvrdí štátny tajomník Kiča. K čomu smeruje dohoda?

Chceme uistiť že aj po roku 2035 nepríde k zákazu používania vozidiel so spaľovacím motorom a pre slovenský priemysel je dôležité zachovať možnosť výroby vozidiel

Všetko smeruje k tomu, že téma spaľovacích motorov bude na úrovni EÚ čoskoro uzavretá, vyhlásil štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Michal Kiča po piatkovom samite v Bruseli.

Podľa neho téma spaľovacích motorov rezonuje aj na európskej úrovni a dôležitou je aj pre Slovensko, nakoľko 13 percent HDP na Slovensku je produkovaných vďaka automobilovému priemyslu. „Úzko komunikujeme aj s nemeckými partnermi a zo signálov zo strany EK veríme, že táto téma bude čoskoro uzatvorená,“ uviedol.

Podľa Kiču je pre Slovensko dôležité, aby sa posunulo dopredu v oblasti ekologizácie ale tak, aby neboli ohrozené pracovné miesta.

„Naopak ekologizácia je veľkou príležitostnou aj do budúcnosti,“ poznamenal s tým, že k tejto téme intenzívne komunikujú aj s automobilkami na Slovensku, ktoré sú na tento proces pripravené.


„Chceme uistiť že aj po roku 2035 nepríde k zákazu používania vozidiel so spaľovacím motorom a pre slovenský priemysel je dôležité zachovať možnosť výroby vozidiel, ktoré budú môcť využívať aj palivá syntetického charakteru, k tomu táto dohoda smeruje,“ uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie