• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniaze

Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniaze

Nikto nemá rád škrabanie ľadu zo skla auta, zvlášť ráno pred prácou. Z tohto dôvodu to vodiči často nerobia dôkladne.

Treba si uvedomiť, že takáto nepresnosť nás môže prísť draho. Polícia sa rozhodla vodiča upozorniť a pripomenúť, že za neporiadne čistenie okien hrozí pokuta!

Musí si to pamätať každý vodič

Pokiaľ v zhone dôkladne neoškriabeme okná na vozidle, obmedzíme svoju viditeľnosť, čo môže skončiť poriadnou drámou. „Pamätajme na správnu údržbu a prípravu vozidla na jazdu!

Mráz zanecháva na sklách našich áut vrstvu námrazy a ľadu. Ranná špička znamená, že nie vždy dôkladne odmrazujeme a čistíme okná vozidiel, čo môže neskôr vyústiť do dramatickej udalosti na ceste.“

Podľa zákona o cestnej premávke musí byť každé vozidlo pripravené na jazdu tak, aby neohrozovalo ostatných a neporušovalo dopravný poriadok na pozemnú komunikáciu. Pokiaľ okná poriadne neočistíme, musíme počítať s pokutou. Užívajme si kúzla zimy, ale nezabúdajme na bezpečnosť svoju aj ostatných.


Musíme tiež pamätať na odhrabovanie snehu na chodníku pred nehnuteľnosťou. Kto tak neurobí, môže tiež dostať pokutu. Pokiaľ sa niekto zraní v dôsledku zasneženého chodníka, môže mať majiteľ nehnuteľnosti povinnosť zaplatiť náhradu škody na zdraví.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieNajčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie