• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Tatar nebol dostatočne pripravený pomôcť na olympijskú kvalifikáciu

Tatar nebol dostatočne pripravený pomôcť na olympijskú kvalifikáciu

Tridsaťročný útočník má za sebou šesť minimálne 20-gólových sezón v NHL, ale tá posledná v tíme Montreal Canadiens mu nevyšla podľa predstáv.

9.9.2021 (Webnoviny.sk) - Tomáš Tatar tvrdí, že nebol dostatočne pripravený, aby mohol byť pomôcť slovenskej hokejovej reprezentácii na nedávnej olympijskej kvalifikácii o postup na ZOH 2022 do Pekingu.

Okrem najlepšieho slovenského útočníka ostatných sezón v NHL chýbali v slovenskom tíme aj ďalšia štyria-piati hráči s viacročnými skúsenosťami v prestížnej zámorskej profilige.

Finále Stanleyho pohára

"Budem hovoriť za seba. Ja som nebol na to pripravený. Môj predošlý tím z Montrealu bol vo finále Stanleyho pohára. Séria sa končila v júli. Po príchode domov som šiel na zopár dní do Španielska, následne sa mi začala príprava na novú sezónu. To bol hlavný dôvod mojej neúčasti na kvalifikácii," vyhlásil Tomáš Tatar v instagramovej talkšou Z Voleja na portáli sportnet.sk.

Svoje argumenty vzápätí rozmenil na drobné: "Do 14. augusta som nemal možnosť byť na ľade. Chalani mali pritom prvý kemp pred kvalifikáciou 16. augusta. Hráči pôsobiaci v Európe boli v tom čase na ľade mesiac, čo je obrovský rozdiel. Nevedel som si predstaviť, ako by som v zápasoch vyzeral. Ani by som nebol posila."

Bol napätý

Tomáš Tatar tvrdí, že neľútostné boje spoluhráčov o Peking s Rakúšanmi, Poliakmi a Bielorusmi sledoval a prežíval aspoň na diaľku.

"Bol som napätý. Poznám prakticky všetkých chalanov, čo boli na ľade. Som s nimi v pravidelnom kontakte. Prežíval som to. Špeciálne posledný zápas s Bieloruskom," podotkol.

Finále bojov

Tridsaťročný útočník má za sebou šesť minimálne 20-gólových sezón v NHL, ale tá posledná v tíme Montreal Canadiens mu nevyšla podľa predstáv. Tréner ho počas play-off prestal nasadzovať, hoci dovtedy bol zväčša členom prvého útoku.

Montreal to napokon nečakane dotiahol až do finále bojov o Stanley Cup a Tatar k odchodu do konkurenčného tímu New Jersey Devils.

"Tréner sa tak rozhodol, musel som to rešpektovať. Mrzí ma to. Počas prvej sezóny v drese Canadiens som bol druhý najproduktívnejší hráč tímu, v druhej som bol najlepší. Aj tak však vo mne zanecháva veľkú škvrnu záver v klube. Hokej je v Montreale náboženstvo, fanúšikovia sú úžasní, milujú hokej. Predo mnou je však nová výzva v New Jersey. Verím, že opäť dokážem, čoho som schopný. New Jersey malo o mňa veľký záujem, páčila sa mi stavba mužstva. Rokovania boli v priateľskej atmosfére. Mám rád veľké mestá, ich atmosféru, čo uľahčilo moje rozhodovanie," skonštatoval rodák z Ilavy.

Účasť hráčov z NHL

Na podotknutie, že v New Jersey by sa v tíme mohol stretnúť aj s ďalšími dvoma Slovákmi - útočníkom Mariánom Studeničom a obrancom Christiánom Jarošom, reagoval: "Bol by som rád, keby sme sa všetci dostali do prvého tímu. Či už Stuďo alebo Jarky sú super chalani a dúfam, že sa prebojujú do prvého mužstva. Bolo by krásne vytvoriť slovenskú enklávu, ako mali kedysi chalani v St. Louis. Tie mená boli vtedy zvučné. Máme čo robiť, aby sme sa im priblížili."

Tatar odpovedal aj na otázku, či v prípade záujmu zo strany trénera a realizačného tímu SR bude reprezentovať na ZOH 2022, keďže IIHF a NHL sa dohodli na účasti hráčov z NHL.

"Ak budem mať výkonnosť a budem zdravý, rád prídem. Vždy som rád reprezentoval, som hrdý Slovák. Myslím si, že pre všetkých hokejistov je česť reprezentovať na olympiáde," doplnil pre Sportnet Tatar.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie