• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Tatar a Halák sú stále bez angažmánu na nasledujúcu sezónu. Čo si o situácii myslí zámorský expert?

Tatar a Halák sú stále bez angažmánu na nasledujúcu sezónu. Čo si o situácii myslí zámorský expert?

Zaradil ich medzi najhodnotnejších voľných hráčov, ktorí sú stále k dispozícii klubom NHL.

8.9.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar aj brankár Jaroslav Halák sú stále bez angažmánu na sezónu 2023/2024.

Hráči bez angažmánu

Zámorský expert Harman Dayal z portálu The Athletic ich zaradil medzi najhodnotnejších voľných hráčov, ktorí sú stále k dispozícii klubom NHL. Vysvetlil tiež, prečo podľa neho stále nepodpísali nové zmluvy. Tatar hral v ročníku 2022/2023 za tím New Jersey Devils a Halák chytal za New York Rangers.

"Prečo je v septembri ešte voľný 20-gólový strelec s dobrou obojsmernou hrou a skúsenosťami? Jeho najväčší problém je, že v play-off sa vždy vytratí. Potvrdil to aj v minulej sezóne. Celkovo v ostatných 35 zápasoch play-off nazbieral len šesť bodov. V základnej časti však bol produktívny, ťahal tím a s ním na ľade strelili Devils o 33 gólov viac ako súperi pri hre piatich proti piatim," napísal Dayal o 32-ročnom Tatarovi.

Názory experta

Podľa neho by sa Tatar hodil do tímu New York Islanders: "Majú len dvoch etablovaných ľavých krídelníkov pre prvé tri útoky. Tatar by však musel znížiť platové požiadavky, lebo klub má takmer naplnený rozpočet."

Pri Halákovi podľa odborníka nejde o mzdu, ale o iné zmluvné požiadavky brankára. "Halák je talentovaný, stabilný a skúsený. V minulej sezóne nemal oslnivé štatistiky, ale chytil v priemere o štyri góly viac oproti očakávaniam. Jeho podpis je riskantný, lebo záujemca by s ním musel počítať ako s jedinou dvojkou v tíme. V predošlých dvoch zmluvách mal plnú klauzulu o nemožnosti transakcií bez jeho súhlasu, takže ho klub nemohol vymeniť ani poslať do nižšej súťaže. Navyše, má už 38 rokov a hrozí mu prepad výkonnosti, čo by klubu skomplikovalo situáciu. Jednotka by musela chytať častejšie. Preto je Halák bez zmluvy, aj keď má všetko, čo od náhradníka môžete chcieť," vysvetlil Dayal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie