• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Taliansky minister vnútra z xenofóbnej Ligy si chce posvietiť na Rómov

Taliansky minister vnútra z xenofóbnej Ligy si chce posvietiť na Rómov

Šéf Ligy chce kontrolovať, na čo sa míňajú „milióny eur, ktoré prichádzajú z EÚ“ na riešenie situácie Rómov.

RÍM 18. júna (WebNoviny.sk) - Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v pondelok vyhlásil, že nariadil zamestnancom svojho rezortu, aby sa začali zaoberať otázkou Rómov žijúcich v Taliansku. Nie je úplne jasné, čo Salvini od svojho ministerstva požaduje, keďže len v priebehu pondelka poskytol médiám v tejto súvislosti dve protichodné vyhlásenia.

Salvini, ktorý je šéfom xenofóbnej a protiimigrantskej strany Liga, najskôr v rozhovore pre televíziu TeleLombardia vyhlásil, že jeho ministerstvo plánuje sčítanie Rómov. Po tom, čo jeho slová vyvolali negatívny ohlas, však už hovoril len o vypracovaní štúdie mapujúcej situáciu talianskych Rómov.


Na Salviniho vyjadrenie, že Taliansko by malo medzi Rómami "zopakovať to, čo sa kedysi volalo sčítanie ľudu a vytvoriť register" reagovali viacerí opoziční politici s tým, že im tieto návrhy pripomínajú sčítanie židovského obyvateľstva počas talianskeho fašistického režimu.

Neskôr už Salvini hovoril o snahe pomôcť rómskym deťom a o tom, že dal ministerstvu iba vypracovať štúdiu o tejto problematike. "Chceme sa v prvom rade zamerať na deti, ktorým nie je umožnené pravidelne navštevovať školu, pretože ich zapájajú radšej do sveta zločinu. A tiež chceme zistiť, na čo sa míňajú milióny eur, ktoré prichádzajú z Európskej únie," vysvetľoval Salvini na svojom twitterovom účte.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie