• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Taliansko si nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií, nevyhnutný bude celoštátny zákaz lyžovania

Taliansko si nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií, nevyhnutný bude celoštátny zákaz lyžovania

Bývalý taliansky eurokomisár sa obáva, že „nelojálna“ konkurencia spôsobí útek turistov do zahraničia.

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Celoštátny zákaz lyžovania bude vzhľadom na pandemickú situáciu v Taliansku počas vianočných sviatkov nevyhnutný. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Roberto Speranza. Situácia je podľa neho napriek náznakom zlepšenia stále znepokojujúca a krajina si na začiatku budúceho roka nemôže dovoliť ďalšiu vlnu infekcií.

„V utorok sme mali za jeden deň 853 úmrtí, ktoré súvisia s ochorením COVID-19. Obmedzenia v čase Vianoc sú, žiaľ, nevyhnutné,“ povedal minister. Napriek povzbudzujúcim signálom vláda zostáva v režime „najvyššej ostražitosti“, zdôraznil minister.

„Kým nebude k dispozícii bezpečná terapia, bezpečné vakcíny, zostávajú ako jediná zbraň preventívne opatrenia, ktoré si vyžadujú obete,“ dodal Speranza. Bývalý taliansky eurokomisár a predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani predtým vyzval na celoeurópsku reguláciu tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

„V Európe potrebujeme spoločné pravidlá. Musíme zabrániť tomu, aby nelojálna konkurencia spôsobila útek našich turistov do zahraničia. V ohrození sú tisíce pracovných miest,“ napísal Tajani na Twitteri.

Viac k téme: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lyžiarska sezóna

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie