• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Talianska premiérka Meloniová vyzvala Indiu, aby zohrala kľúčovú úlohu pri ukončení vojny na Ukrajine

Talianska premiérka Meloniová vyzvala Indiu, aby zohrala kľúčovú úlohu pri ukončení vojny na Ukrajine

Giorgia Meloniová odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu a zdôraznila jej nepriaznivý vplyv na rozvojové krajiny z hľadiska potravinovej a energetickej bezpečnosti.

2.3.2023 (SITA.sk) - Talianska premiérka Giorgia Meloniová vo štvrtok vyzvala Indiu, aby zohrávala ústrednú úlohu pri uľahčovaní rokovaní o ukončení vojny Ruska proti Ukrajine. Povedala to na samite skupiny G20 v Naí Dillí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Meloniovej by India, ktorá má tento rok predsedníctvo G20, mohla v takomto procese zastupovať potreby menej rozvinutých krajín. „India môže zohrať ústrednú úlohu pri uľahčovaní procesu rokovaní o zastavení nepriateľstva na Ukrajine,“ povedala Meloniová po rozhovoroch s indickým premiérom Naréndrom Módím.

Meloniová odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu a zdôraznila jej nepriaznivý vplyv na rozvojové krajiny z hľadiska potravinovej a energetickej bezpečnosti. Módí zopakoval svoj opatrný postoj opätovným potvrdením, že mier možno dosiahnuť len prostredníctvom diplomacie a dialógu.

India je pripravená podporiť mierovú iniciatívu v tomto smere,“ poznamenal. India sa dosiaľ zdržala priamej kritiky ruskej invázie. Obe krajiny sú spojencami od čias studenej vojny, pričom India je závislá na Rusku až takmer 60 % svojho obranného vybavenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie