• Dnes je: Sobota 31. októbra 2020 meniny má Aurélia

Syn Borisa Johnsona a jeho snúbenice Carrie Symonds dostal meno po starých otcoch a lekároch

Syn Borisa Johnsona a jeho snúbenice Carrie Symonds dostal meno po starých otcoch a lekároch

Mená sú poctou starým otcom rodičov a tiež dvom lekárom, ktorí sa o premiéra starali, keď bol v nemocnici s koronavírusom.

2.5.2020 (Webnoviny.sk) - Syn britského premiéra Borisa Johnsona a jeho snúbenice Carrie Symonds sa volá Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sú mená poctou starým otcom rodičov a tiež dvom lekárom, ktorí sa o Johnsona starali, keď bol v nemocnici s koronavírusom.

Oznam na Instagrame

Prostredníctvom Instagramu to oznámila samotná Symonds, pričom zároveň poďakovala zamestnancom University College London Hospital, kde sa chlapec v stredu narodil. "Nemôžem byť šťastnejšia. Moje srdce je plné," napísala k fotografii s bábätkom.

Chlapček podľa Symonds dostal prvé meno po premiérovom starom otcovi, druhé zdedil od jej starého otca a tretie je poctou "Nickovi Priceovi a Nickovi Hartovi - dvom doktorom, ktorí minulý mesiac Borisovi zachránili život".

Tretie manželstvo premiéra

Päťdesiatpäťročný Johnson a 32-ročná Symonds vo februári oznámili, že sa koncom minulého roka zasnúbili a zároveň potvrdili, že budú mať dieťa.

Pre Johnsona to bude už tretie manželstvo. Jeho prvou manželkou bola v rokoch 1987 - 1993 Allegra Mostyn-Owen a v roku 1993 sa zosobášil s Marinou Wheeler, s ktorou sa rozišiel v roku 2018. Wheeler a Johnson spolu majú štyri deti.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Viac k téme: narodenie dieťaťa


Počasie