• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Svorkovnica

Svorkovnica

Svorka svorkovnice je nástroj určený na uchytenie svorkovnice na mieste.

6.10.2021 (Webnoviny.sk) -

Svorky sú svorkovnicou, ktorá sa používa na vytvorenie elektrického spojenia. Zvyčajne majú viacero svorkových skrutkovacích bodov a môžu obsahovať aj iné svorkové bloky, ako je napríklad svorka so závitom. V tejto časti sa budeme zaoberať tým, ako svorky fungujú a na čo sa zvyčajne používajú.

Táto svorkovnica je koncové zariadenie. Má mnoho svoriek, ktoré umožňujú pripojiť k nej vodiče a káble. Svorkovnicu možno namontovať na zadnú stranu skrine alebo panelu. Táto svorkovnica obsahuje skrutky na upevnenie svorkovnice v polohe na povrchu panela alebo skrine.

Inštalácia

Svorkovnica sa zvyčajne montuje na panel pomocou montážnych otvorov. V každej svorke sú otvory, ktoré umožňujú priskrutkovať svorku k povrchu. To umožňuje rovnomernú a bezpečnú inštaláciu svorkovníc a zabezpečuje, aby počas používania nevypadli. Niektoré svorkovnice majú namiesto skrutiek svorky, ktoré sa prichytia na skriňu alebo panel, aby sa nestratili, keď sa odpojia od svojho kábla na oboch koncoch. Inštalácia týchto svorkovníc si nevyžaduje žiadne náradie.

V niektorých svorkovniciach sa skrutky svoriek uťahujú ručne. V iných svorkovniciach sa na ich dotiahnutie musí použiť špeciálne náradie alebo kľúče. Aby ste získali lepšiu predstavu o fungovaní svoriek svorkovníc a o rôznych typoch, ktoré existujú, je dôležité pozrieť sa na ich použitie podrobnejšie. Svorky svorkovnice majú zvyčajne viacero bodov na pevné priskrutkovanie vodiča k jej povrchu tak, aby sa pri kontakte s každým jednotlivým bodom pripojenia svorky na jednej strane rámu tohto zariadenia vytvorilo napätie medzi samotným vodičom vodiča.

Svorka svorkovnice je nástroj, ktorý možno použiť na uchytenie svorkovnice na mieste.

Zhrnutie

Článok poskytli špecialisti z TME.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie