• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Svitko si na Rely Dakar opäť polepšil, Barreda zabudol dotankovať

Svitko si na Rely Dakar opäť polepšil, Barreda zabudol dotankovať

Tridsaťosemročný slovenský jazdec prišiel do cieľa s mankom 16:45 na víťazného Sama Sunderlanda.

14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Štefan Svitko je opäť o čosi bližšie k najlepším na Rely Dakar 2021 v Saudskej Arábii. V predposlednej 11. etape z Aluly do Yanbu na pobreží Červeného mora sa objavil v cieli na 9. mieste a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovej klasifikácii súťaže motocyklov.

Tridsaťosemročný Žaškovčan jazdiaci na KTM v etape s prívlastkom kráľovská s celkovou dĺžkou 598 km a meranými úsekmi 465 km finišoval s mankom 16:45 min na víťazného Brita Sama Sunderlanda. V celkovom poradí Svitko zaostáva za lídrom Argentínčanom Kevinom Benavidesom o 1:26:40 h.

Španielovi došiel benzín

Francúz Adrien van Beveren na ôsmom mieste má pred Svitkom k dobru necelých 6 minút. Sunderland na druhej priečke zaostáva za Benavidesom o 4:12 min. Tretí je Američan Ricky Brabec (+7:13 min).

Smolu mal vo štvrtok dosiaľ štvrtý najlepší motocyklista Španiel Joan Barreda, ktorý zabudol dotankovať palivo v servisnej zóne a na 250. km mu došiel benzín.

"Dobrodružstvo sa pre neho skončilo. Po zastavení a nemožnosti pokračovať požiadal o lekársku prehliadku a letecký presun do bivaku," informovali organizátori na oficiálnom webe Dakaru 2021.

Víťazstvo má na dosah aj Peterhansel

V kategórii automobilov je už blízko svojho 14. titulu na Dakare Stéphane Peterhansel. Legendárny Francúz vo štvrtkových piesočných dunách finišoval na druhom mieste o 1:56 min za svojím hlavným rivalom Katarčanom Nasserom Al-Attiyahom.


Tretí bol Španiel Carlos Sainz (+2:26 min). Celkovo Peterhansel vedie s náskokom 15:05 min pred Al-Attiyahom a priepastných 1:04:14 h pred Sainzom. Na tomto poradí už zrejme nič nezmení piatková posledná etapa s cieľom v Džidde. Ak teda niekto z elitnej trojky celkového poradia nebude musieť odstúpiť z pretekov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie