• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Svetového ekonomického fóra sa zúčastnia viacerí svetoví lídri, nemali by chýbať ani Macron a Merkelová

Svetového ekonomického fóra sa zúčastnia viacerí svetoví lídri, nemali by chýbať ani Macron a Merkelová

Akcia sa pôvodne mala uskutočniť vo švajčiarskom Davose, no plány zmarila pandémia koronavírusu.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Organizátori Svetového ekonomického fóra očakávajú, že na budúcotýždňovom virtuálnom zasadnutí budú prítomní viacerí svetoví lídri vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga či indického premiéra Narendru Modiho.

Ciele virtuálneho stretnutia

Zakladateľ fóra Klaus Schwab uviedol, že cieľom virtuálneho týždňového stretnutia, ktoré sa začne 25. januára, bude obnovenie dôvery v ekonomiku, vlády či občiansku spoločnosť a vybudovanie "mierovejšej a prosperujúcejšej ´postkoronavírusovej éry´".

Podujatie sa bude konať celý týždeň, pričom hlavnými dennými témami budú napríklad ekonomické systémy, zodpovedný rast, spolupráca a využitie technológií.

Zúčastniť by sa mali viacerí svetoví lídri

Predseda fóra Börge Brende uviedol, že k lídrom Číny a Indie by sa mali v rámci podujatia pripojiť aj japonský premiér Jošihide Suga a juhokórejský prezident Mun Čä-in, a spoločne by mali uvažovať o úlohe, ktorú bude pri obnove sveta zohrávať Ázia.

Na fóre by sa mali zúčastniť aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu, francúzsky prezident Emmanuel Macron a kolumbijský prezident Iván Duque Márquez.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie