• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Svätokrížske vojvodstvo ako prvé v Poľsku zrušilo uznesenie proti LGBT ľuďom

Svätokrížske vojvodstvo ako prvé v Poľsku zrušilo uznesenie proti LGBT ľuďom

Tento krok nastal po tom, čo poľská vláda požiadala lokálnych predstaviteľov, aby zrušili takého uznesenia namierené proti LGBT komunitám.

23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Región v južnom Poľsku v stredu zrušil uznesenie proti LGBT osobám pod hrozbou straty finančných prostriedkov z Európskej únie.

Na mimoriadnom zasadnutí Svätokrížske vojvodstvo odhlasovalo zrušenie uznesenia z roku 2019, ktoré bolo namierené proti pokusom zaviesť LGBT ideológiu do miestnych samospráv a propagovať túto ideológiu vo verejnom živote.

Prvýkrát zrušené opatrenie

V opatrení bol tiež zakotvený nesúhlas a odpor voči pokusom liberálnych politických strán a spoločenských kruhov propagovať ideológiu LGBT, ktoré podľa neho boli v rozpore s kultúrnym dedičstvom a stáročnými kresťanskými tradíciami.

Svätokrížske vojvodstvo je prvým regiónom v Poľsku, ktorý zrušil takéto opatrenie.

Veľký deň pre Poľsko

Liberálne noviny Gazeta Wyborcza medzitým uviedli, že krok vojvodstva predstavuje "dobrý deň v boji proti diskriminácii". Aktivista Bart Staszewski to označil za „veľký deň pre Poľsko a veľký úspech aktivistov a občianskej spoločnosti“.

Rezolúcie proti LGBT ľuďom boli súčasťou reakcie na stále viditeľnejší boj za práva homosexuálov v Poľsku. Aktivisti za práva LGBT osôb naliehali na EÚ, aby konala dôraznejšie a chránila ich pred diskrimináciou, a uvítali krok únie, ktorá zadržala milióny eur na financovanie regiónov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie