• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatrenia

Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatrenia

Od pondelka budú musieť byť zatvorené všetky obchody, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar, povinná bude aj práca z domu a prísnejšie obmedzené je tiež stretávanie sa ľudí.

13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Švajčiarsko zavádza prísnejšie pandemické reštrikcie, ktorými reaguje na nový variant koronavírusu. V stredu to oznámil prezident Guy Parmelin, konkrétny variant ale nešpecifikoval. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Od pondelka budú musieť byť zatvorené všetky obchody, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar. Výnimku však budú mať predajne s možnosťou vyzdvihnutia tovaru po zakúpení na internete, vysvetlil člen švajčiarskej Spolkovej rady Alain Berset. V súčasnosti platné uzavretie reštaurácií, športovísk a hotelov bude po novom trvať až do februára.

Povinná tiež bude práca z domu, ak je to možné. Ľudia, ktorí nemôžu pracovať doma, musia na pracoviskách v uzavretých priestoroch v prítomnosti dvoch alebo viac ľudí nosiť rúška.

Zhromažďovanie sa ľudí v interiéri aj exteriéri bude obmedzené na päť ľudí, povedal Berset.

Podľa vládnych dát za ostatný deň vo Švajčiarsku a susednom Lichtenštajnsku potvrdili 3 001 nových infekcií koronavírusom a 58 úmrtí. Celkový počet úmrtí už je 7 851.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie