• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Súťaž Chupa Chups pomôže deťom. Detským domovom daruje kolobežky

Súťaž Chupa Chups pomôže deťom. Detským domovom daruje kolobežky

Na Slovensku žije v detských domovoch, ktoré sa v roku 2019 zmenili na centrá pre deti a rodiny, takmer 5 000 detí a mladých ľudí.

24.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nezostali však bez pomoci a pomáhajú im vychovávatelia, dobrovoľníci, študenti a firmy, ku ktorým sa pripojila aj obľúbená značka cukroviniek Chupa Chups a rozhodla sa venovať deťom kolobežky českej značky Yedoo. Podobnú pomoc Chupa Chups poskytne aj deťom v českých zariadeniach pre ohrozené deti – v Klokánkoch.

Centrá pre deti a rodiny vychovávajú a pripravujú deti na skutočný, samostatný život. Na Slovensku funguje približne 70 takýchto zariadení. V centrách žijú deti, o ktoré sa nemôžu z rôznych dôvodov starať ich vlastní rodičia alebo nemôžu vyrastať so svojimi príbuznými či v pestúnskej starostlivosti. Rovnako ako ich rovesníci aj tieto deti sa počas pandémie ocitli v sociálnej izolácii a počas lockdownu sa museli spoľahnúť na online komunikáciu s učiteľmi a kamarátmi. V mnohých prípadoch sa v týchto zariadeniach o počítač či tablet muselo  pri dištančnom vyučovaní deliť viacero detí.

Nečakaná kríza doľahla aj na rozpočty týchto zariadení, a práve tu sa ukázalo, aká dôležitá je úloha dobrovoľníkov, darcov a sponzorov, ktorí pomáhali aj počas náročných covidových mesiacov.

Pomôcť sa rozhodla aj značka cukroviniek Chupa Chups, ktorú dôverne poznajú deti aj rodičia. Chupa Chups deťom v slovenských detských domovoch (centrách pre deti a rodiny) prostredníctvom spotrebiteľskej súťaže daruje kolobežky českej značky Yedoo a podporí tak u detí aj aktívne trávenie času. Prieskumy režimu dňa detí totiž ukázali, že  takmer 80 % z nich sa nevenuje žiadnej fyzickej aktivite*, pritom práve šport má na fyzické i duševné zdravie detí nenahraditeľný vplyv. Darovať deťom radosť z pohybu môžu samotní súťažiaci. Stačí si nakúpiť produkty Chupa Chups za symbolickú cenu 1,49 € a zaregistrovať účtenku. Chupa Chups následne vyžrebuje šťastlivcov, ktorí vyhrajú jednu kolobežku pre seba, a zároveň ich nechá rozhodnúť, do ktorého detského domova poputuje druhá kolobežka. Viac informácií o súťaži nájdete na www.chupachups.sk.

*zdroj: Prieskum Úradu verejného zdravotníctva

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3239:motivujte-svoje-deti-knpohybu-anhybte-sa-snnimi-ste-pre-ne-najlepi-vzor-okrem-lepej-fyzickej-kondicie-a-imunity-im-pomoete-rozvinu-zodpovednos-cieavedomos-zmysel-pre-estnu-hru-anvydr&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie