• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Šutaj Eštok sa svojho odvolávania nebojí, je pripravený čeliť kritike

Šutaj Eštok sa svojho odvolávania nebojí, je pripravený čeliť kritike

Minister vnútra sa vyjadril aj k postaveniu vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu mimo službu, za čím si stále stojí.

22.11.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) sa svojho odvolávania nebojí. Ako sa v stredu vyjadril, sám požiadal predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a koaličných partnerov o to, aby sa schôdza k jeho odvolávaniu otvorila. Šutaj Eštok vyhlásil, že je pripravený čeliť kritike, ktorá sa na neho hrnie zo strany opozície.

Určite nebudeme postupovať tak, ako to v minulosti robila vládna koalícia na čele s hnutím OĽaNO, keď niekoľkokrát sabotovali otvorenie schôdze, prerušovali ju a presúvali,“ dodal minister vnútra s tým, že chce, aby schôdza k jeho odvolávaniu prebehla ešte tento týždeň. „Som pripravený sa na nej zúčastniť a vysvetliť všetkým kritikom, že je neopodstatnená,“ vyhlásil Šutaj Eštok.

Solák, policajt telom i dušou

Ako ďalej minister informoval, požiada aj o zvolanie brannobezpečnostného výboru parlamentu, aby prebehlo riadne vypočutie kandidáta na pozíciu prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka, ktorý je zatiaľ funkciou policajného prezidenta poverený. Ako Šutaj Eštok zdôraznil, Solák je policajt telom i dušou, a verí, že do zboru prinesie poriadok a disciplínu, aby Policajný zbor fungoval.

Zasadnutie parlamentného brannobezpečnostného výboru k vypočutiu nominanta na post prezidenta Policajného zboru (PZ) bude zvolané čo najskôr, respektíve v príslušných lehotách.

Pre médiá to na pôde parlamentu uviedol predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Tibor Gašpar (Smer-SD). Dodal, že v rámci výboru budú môcť koaliční o opoziční poslanci kandidáta dôkladne vypočuť.

Na post policajného prezidenta navrhuje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) Ľubomíra Soláka, ktorého pred časom poveril dočasným riadením PZ.

Policajný zbor má obrovské problémy. To, čo my nachádzame každý jeden deň je fatálne zlyhanie predchádzajúcich vedení rezortu. To sú elementárne problémy, keď policajti nemajú zabezpečené štandardné veci, ako je výzbroj,“ vysvetlil minister vnútra a pokračoval s tým, že aj na samotnom ministerstve vnútra je množstvo „kostlivcov“, ktorých tam zanechali či už bývalý minister vnútra Roman Mikulec, bývalý premiér Ľudovít Ódor alebo bývalý policajný prezident Štefan Hamran.

Postavenie vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu

Minister vnútra v tejto súvislosti avizoval aj sériu tlačových konferencií, kde pomenuje všetky problémy, zlyhania a podozrenia na trestné činy, ktoré sa v rezorte vnútra udiali.

Solák bude v polícii na to, aby vyriešil problém Policajného zboru, to že máme podstav a nemáme materiálno-technické zabezpečenie,“ dodal Šutaj Eštok.

Minister vnútra sa vyjadril aj k postaveniu vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu mimo službu, za čím si stále stojí. „Nemám voči svojim rozhodnutiam čo meniť. Konal som tak, ako mi zákon káže a nemal som inú možnosť, iba sporných vyšetrovateľov postaviť mimo službu,“ uviedol Šutaj Eštok s tým, že v najbližšom čase bude postavených mimo službu ďalších zhruba 30 policajtov, ktorí sú trestne stíhaní za úmyselné trestné činy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie