• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Súperom Smeru nie sú politické strany, ale mimovládne organizácie a slobodné médiá, tvrdia progresívci (video)

Súperom Smeru nie sú politické strany, ale mimovládne organizácie a slobodné médiá, tvrdia progresívci (video)

Podpredseda PS Tomáš Valášek Ficovi odkázal, že ak hľadá nepriateľa demokracie na Slovensku, stačí sa pozrieť do zrkadla.

12.6.2023 (SITA.sk) - Predstavitelia strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) sami hovoria, že ich súperom nie sú politické strany, ale mimovládne organizácie a slobodné médiá. Práve tie podľa hnutia Progresívne Slovensko (PS) stoja na strane demokracie, občianskych slobôd a ľudských práv.

Hnutie ďalej upozornilo na to, že predseda Smeru-SD Robert Fico straší falšovaním volieb, útočí na vládnych úradníkov i spojencov NATO a prišiel s návrhom, ktorý v Rusku využívajú na zatváranie disidentov.

Ohrozenie demokracie

Ak toto zamýšľa urobiť so Slovenskom po parlamentných voľbách, musíme hovoriť o vážnom ohrození demokratického zriadenia a našich národných záujmov na medzinárodnom poli," uviedol líder PS Michal Šimečka na pondelkovej tlačovej besede.

Zároveň tvrdí, že v nezávislej občianskej spoločnosti na Slovensku pracujú tisíce ľudí, ktorí zastupujú štát v tých odvetviach, v ktorých zlyháva. Dodal, že Fico chce po vzore Ruska označovať za zahraničného agenta každého, kto má financie zo zahraničných grantov.

Ľudia tam môžu pracovať a pomáhajú všade tam, kde štát zlyháva aj preto, že dostávajú podporu od európskych fondov alebo nórskych fondov či od nadácií zo zahraničia. Robiť z nich pre to zahraničných agentov je úplne absurdné," myslí si šéf PS.

Ficovi „skákať na každú udičku"

Ostatným politickým stranám zainteresovaným do tejto kampane odkázal, že netreba Ficovi „skákať na každú udičku, ktorú vypustí" a už vôbec nie mu pritakávať či zľahčovať situáciu. Zároveň vyzval politické strany, aby neboli ticho, ak bude predseda Smeru-SD a extrémisti útočiť na konkrétnu skupinu ľudí či ohrozovať slovenskú demokraciu.

Podpredseda PS Tomáš Valášek Ficovi odkázal, že ak hľadá nepriateľa demokracie na Slovensku, stačí sa pozrieť do zrkadla. „Fico cez víkend dokázal, že v jeho svete víťaz volieb môže všetko. Že štát je on a že všetci tí, ktorí v normálne fungujúcej demokracii korigujú excesy politikov či im pozerajú na prsty, sa buď prispôsobia, alebo pocítia chladné prsty vládnej moci," uviedol.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie