• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Sunak prišiel do Izraelu, snažil sa predísť eskalácii krízy

Sunak prišiel do Izraelu, snažil sa predísť eskalácii krízy

Sunak uviedol, že ľud Izraela „zažil neopísateľný, hrozný teroristický čin a chcem, aby ste vedeli, že Spojené kráľovstvo a ja stojíme pri vás".

19.10.2023 (SITA.sk) - Na návštevu Izraela vo štvrtok pricestoval britský premiér Rishi Sunak, aby prejavil solidaritu s krajinou a aby sa snažil predísť eskalácii krízy, ktorú spôsobil útok palestínskeho militantného hnutia Hamas na židovský štát.

Sunak má na programe rokovania s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom a prezidentom Jicchakom Herzogom.

Po rokovaniach v Izraeli predseda britskej vlády navštívi hlavné mestá ďalších krajín v regióne Blízkeho východu.

Sunak uviedol, že ľud Izraela „zažil neopísateľný, hrozný teroristický čin a chcem, aby ste vedeli, že Spojené kráľovstvo a ja stojíme pri vás".

Pred odletom na Blízky východ Sunak povedal, že utorkový výbuch v nemocnici al-Ahlí v Gaze, ktorý si pravdepodobne vyžiadal stovky životov, by mal byť pre svetových lídrov „zlomovým okamihom" v snahe o zjednotenie sa a zabránenie eskalácii konfliktu. Britská vláda sa nevyjadrila, kto je podľa nej za výbuch zodpovedný.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie