• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Sulíkovo ministerstvo vyplatilo v rámci dotácií na nájomné viac ako 130 miliónov eur, schválilo mnoho žiadostí

Sulíkovo ministerstvo vyplatilo v rámci dotácií na nájomné viac ako 130 miliónov eur, schválilo mnoho žiadostí

V samotnej druhej vlne atakuje vyplatená suma 97 miliónov eur.

29.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR už v rámci dotácií na nájomné vyplatilo viac ako 135 miliónov eur. V rámci prvej aj druhej vlny to predstavuje spolu 83 595 žiadostí.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako ďalej vyplýva z aktuálnych údajov rezortu hospodárstva, v samotnej druhej vlne atakuje vyplatená suma 97 miliónov eur. Počet schválených žiadostí prekračuje 65 tisíc.

Celý proces iba začína

Uvedené čísla pritom podľa všetkého nebudú konečné. Minister hospodárstva Richard Sulík vo štvrtok uviedol, že budú pokračovať v poskytovaní dotácií pre zatvorené prevádzky v čiernych okresoch. Zároveň dodal, že celý proces ešte iba začínajú.

„Musíme s tým isť na vládu, musíme požiadať o peniaze. Ale tento proces bude,” povedal minister.

Nárok na dotáciu

Podniky mohli o pomoc v rámci druhej vlny žiadať od 16. decembra 2020. Konečný termín bol 30. jún tohto roka. Nárok na dotáciu na nájomné mali počas druhej vlny pandémie nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky.

Podobne ako pri prvej vlne, aj tentoraz boli oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie