• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Sulíkovo ministerstvo rokovalo so zamestnávateľmi, upravili sa niektoré časti manuálu testovania vo firmách

Sulíkovo ministerstvo rokovalo so zamestnávateľmi, upravili sa niektoré časti manuálu testovania vo firmách

Zamestnávatelia ocenili, že rezort hospodárstva reagoval na ich požiadavky rýchlo.

Ministerstvo hospodárstva SR po rokovaní so zamestnávateľmi mierne upravilo niektoré časti manuálu testovania vo firmách. Ako pre agentúru SITA uviedol rezort, upresnil sa postup pri likvidácii odpadu po testovaní a presnejšie sa definovala aj následná finančná kompenzácia za testovanie.

Do manuálu zároveň pribudol link na zoznam mobilných odberových miest, v ktorých je antigénové testovanie spoplatnené sumou vo výške päť eur a po novom je v ňom aj explicitne uvedené, ako sa má postupovať v prípade zistenia pozitivity zamestnancov.

Rozhodne štát

Zamestnávatelia ocenili, že rezort hospodárstva reagoval na ich požiadavky rýchlo. S ministrom sa podľa generálneho sekretára Asociácie priemyselných zväzov a dopravy Andrejom Laszom rozprávali aj o pokračovaní testovania.

„Návrhy zamestnávateľov smerovali k tomu, aby sa testovanie vrátilo naspäť na MOMky, kde by si každá neočkovaná a neprekonaná osoba spravila test. To či by to bolo na jej náklady alebo spolufinancované štátom, prípadne či by išlo o jeden či viac testov týždenne je na rozhodnutí štátu,“ priblížil.

Výzva pre mnoho zamestnávateľov


Rokovania sa zúčastnila aj Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR. Tá pripomenula, že naplánovať testovanie vo veľkom podniku nie je logisticky jednoduché a vyžaduje si dôkladnú prípravu.

„Nakoľko je aktuálne mimoriadne zvýšený dopyt po testoch, výzvou pre stále mnoho zamestnávateľov je okrem iného aj to, či sa im ich podarí zabezpečiť dostatočné množstvo,“ upozornila.


Opätovne apelovala na pravidelnú komunikáciu aj so zástupcami zamestnávateľov a poukázala aj na diskutabilný efekt pravidelného testovania. Zamestnávatelia sú skôr za dôraznejšie presadzovanie očkovania.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie