• Dnes je: Streda 27. októbra 2021 meniny má Sabína

Sulíkovo ministerstvo chce zlepšiť podmienky pre podnikateľov, v septembri predloží návrhy

Sulíkovo ministerstvo chce zlepšiť podmienky pre podnikateľov, v septembri predloží návrhy

Pôjde o opatrenia na odstránenie nadbytočnej administratívnej či finančnej záťaže.

25.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR plánuje v septembri predložiť do pripomienkového konania legislatívne návrhy, ktoré majú prispieť k zlepšovaniu podnikateľského prostredia.

Ako uvádza rezort v predbežnej informácii k príprave návrhov, pôjde o opatrenia na odstránenie nadbytočnej administratívnej či finančnej záťaže.

„Návrh zákona obsahuje opatrenia zväčša administratívnej povahy, dotýkajúce sa podnikateľov všetkých veľkostných kategórií, ktoré vyplývajú z požiadaviek aplikačnej praxe," informovalo ministerstvo hospodárstva. Väčšinu podnetov, ktoré boli základom pre návrh, predložil samotní podnikatelia a následne ich posudzoval rezort hospodárstva.

Ministerstvo hospodárstva v predbežnej informácii upozorňuje na zhoršovanie postavenia Slovenska v medzinárodných rebríčkoch podnikania. Slovenské podnikateľské prostredie preto podľa rezortu potrebuje výraznú reformu a následné neustále zlepšovanie.

„Z uvedeného dôvodu Ministerstvo hospodárstva SR prijíma podnety od podnikateľov, posudzuje ich a v pravidelných intervaloch sa ich snaží implementovať do praxe," dodal rezort pod vedením Richarda Sulíka (SaS).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie