• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Sulíkovci zvolávajú mimoriadny výbor k rozdeleniu peňazí z plánu obnovy pre nemocnice

Sulíkovci zvolávajú mimoriadny výbor k rozdeleniu peňazí z plánu obnovy pre nemocnice

Richard Sulík, poslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita (SASKA).

Strana Sloboda a Solidarita (SASKA) zvoláva mimoriadne rokovanie parlamentného výboru pre zdravotníctvo kvôli financovaniu modernizácie slovenského zdravotníctva z plánu obnovy a odolnosti.

Váhavosť a neschopnosť politikov podľa opozičnej strany pripravia zdravotníkov a pacientov o 281 miliónov eur. SASKA to uviedla v tlačovej správe.

Pridlhý audit

Vláda Eduarda Hegera podľa liberálov lipne na výstavbe nemocnice Rázsochy z plánu obnovy a zároveň pridlho audituje výsledky súťaže na projekty nemocníc v regiónoch. „Plán na výstavbu nemocnice Rázsochy nie je možné dodržať z časového a ani z finančného hľadiska,“ povedal predseda SASKY Richard Sulík.

Poslankyňa NR SR a tímlíderka SASKY pre zdravotníctvo Janka Bittó Cigániková spolu s kolegami preto požiadala o zvolanie mimoriadneho zdravotníckeho výboru.


„Vo vzduchu už dlhšie visí podozrenie, že sa míľniky plánu obnovy a odolnosti v prípade nemocnice Rázsochy nestihnú, keďže v mnohých oblastiach už dnes meškajú. Nepomáha ani krízové riadenie zo strany NIKA,” približuje Cigániková.

Rozdelenie balíka peňazí

Poslankyňa za SASKU zároveň pripomína, že ministerstvo zdravotníctva už vyše mesiaca audituje výsledky súťaže veľkých infraštruktúrnych projektov z plánu obnovy a odolnosti, ktoré vyhlásil ešte na začiatku marca exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.


„Štát mešká už rok a pol v rozdelení celého balíka peňazí a zároveň nepochopiteľne dlho trvá audit, ktorý nariadil Eduard Heger, pričom každú chvíľu sľubuje zverejniť jeho výsledky. Prijímatelia majú menej ako rok na prípravu projektu a realizáciu verejného obstarávania,“ upozorňuje Cigániková.


Poslanci NR SR preto požiadali o zvolanie mimoriadneho zasadnutia zdravotníckeho výboru, ktorého by sa mali zúčastniť aj dotknutí riaditelia nemocníc.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie