• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Sulíkov univerzálny odškodňovací zákon skúma ministerstvo financií, partneri ho už dvakrát odmietli

Sulíkov univerzálny odškodňovací zákon skúma ministerstvo financií, partneri ho už dvakrát odmietli

Na budúcej koaličnej rade bude podľa ministra hospodárstva jasné či legislatíva bude alebo nebude prijatá.

11.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo financií SR aktuálne počíta dopady univerzálneho odškodňovacieho zákona. Ako pri návšteve automobilky Jaguar Land Rover povedal minister hospodárstva Richard Sulík, v pondelok legislatívu predstavili na koaličnej rade.

Na budúcej koaličnej rade budeme vedieť či bude alebo nebude prijatá," zhrnul. Zákon pritom už dvakrát partneri odmietli. Minister má podľa vlastných slov teraz pocit, že je väčšia pravdepodobnosť, aby sa ním zaoberali.

Podstatou legislatívy je, aby dokázala pokryť v podstate všetky oblasti. Ak by sa pritom na nej koaliční partneri zhodli, mohol by celý proces ísť pomerne rýchlo a bolo by možné odškodňovať podnikateľov aj spätne. Zákon by podľa Sulíka zohľadňoval, kto už akú pomoc dostal. Vykonávala by ho finančná správa.

Ak legislatíva opätovne neprejde, budú podľa ministra hľadať iné možnosti odškodnenia. Podľa neho si totiž Slovensko aktuálne likviduje prakticky celý maloobchodný sektor. „Keď Lidl môže predávať kvety, tak nerozumiem, prečo nemôžeme otvoriť malé kvetinárstvo," pýtal sa. Toto sú podľa neho veci, o ktorých sa musíme baviť.

Sulík: Nemôžeme robiť stále to isté a čakať iný výsledok

Finančná správa chce pomôcť v ťažkých časoch, podmienky odkladu splátok daní budú miernejšie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie