• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Sulíkov plán je obžalobou Matoviča z nečinnosti, Hlas-SD ho hodnotí ako precízny a racionálny

Sulíkov plán je obžalobou Matoviča z nečinnosti, Hlas-SD ho hodnotí ako precízny a racionálny

Hlas - sociálna demokracia vyzýva premiéra Matoviča, aby prestal s prípravou decembrového celoplošného testovania.

23.11.2020 (Webnoviny.sk) - Pandemický plán, ktorý predstavila strana Sloboda a Solidarita (SaS), je podľa Hlasu - sociálnej demokracie (Hlas-SD) obžalobou premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) z nečinnosti.

Málo a veľmi nakazené regióny

Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol poslanec Národnej rady SR a člen strany Hlas-SD Richard Raši. Doplnil, že nerozumie, prečo má Slovensko dva pandemické plány. Okrem SaS plán pripravilo aj ministerstvo zdravotníctva.

„Plán SaS je viac precízny, nedáva možnosť robiť absurdnosti,“ povedal Raši. Plán liberálov považuje za striktný a racionálny. Základnou myšlienkou plánu SaS, ktorý v pondelok predstavili, je rozlišovať medzi málo a veľmi nakazenými regiónmi.


Semafor zdravia je rozdelený na osem kapitol, prvá sa týka všeobecných podmienok, ktoré platia vždy. Súčasťou semaforu sú zároveň špecifické opatrenia. Tie budú jednotlivým regiónom prideľované podľa toho, v akom stave sa nachádzajú.


Celé Slovensko je v pláne SaS rozdelené na 36 častí podľa jednotlivých obvodov regionálnych úradov verejného zdravia. Každá takáto časť Slovenska by mala pridelené skóre.

Štyri veličiny

To by určovali štyri veličiny, a to počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov, počet nakazených ľudí nad 65 rokov na 100-tisíc obyvateľov z tejto vekovej skupiny, rýchlosť ako sa vírus šíri a pozitivita, teda koľko percent z urobených testov bolo pozitívnych.


Hlas zároveň vyzýva premiéra, aby prestal s prípravou decembrového celoplošného testovania a tiež, aby zrušil nákup 16 miliónov antigénových testov a nakupoval len na základe odporúčaní Európskej komisie.


Celonárodné celoplošné testovanie je podľa Rašiho nezodpovedné voči ľuďom, samosprávam aj zdravotníkom. „Žiadna iná krajina na svete nás celoplošným testovaním nenasleduje a ani nebude,“ doplnil Raši.


Stiahnite si

Kompletný pandemický plán Semafor zdravia od strany SaS v pdf.


Sulík predstavuje svoj pandemický plán, s ktorým ho Matovič posielal do Mongolska (naživo)

Sulík ide opäť proti Matovičovi, strana SaS nepodporí ďalšie celoplošné testovanie

Figu borovú máme, je to cesta do pekla, kritizuje Matovič pandemický plán Sulíka

Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas Vianoc, tvrdí Matovič

Sulíkov plán je obžalobou Matoviča z nečinnosti, Hlas-SD ho hodnotí ako precízny a racionálny

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie