• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Sulík sa vyjadril k zrušeniu paragrafu 363, úpravou sa chce zaoberať aj po voľbách

Sulík sa vyjadril k zrušeniu paragrafu 363, úpravou sa chce zaoberať aj po voľbách

Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Richard Sulík.

17.4.2023 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporí všetky tri návrhy na úpravu či zrušenie paragrafu 363, ktoré boli predložené do Národnej rady (NR) SR.

Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Richard Sulík.

Avizoval tiež, že v prípade, ak sa to nepodarí, strana plánuje po predčasných voľbách pokračovať v úsilí o jeho zrušenie, respektíve obmedzenie na oprávnené prípady.

Heger si agendu zmeniť paragraf 363 ponesie do ďalšieho volebného obdobia, dôvodom je aj Žilinka

Agendu zmeniť používanie paragrafu 363 Trestného poriadku si poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) nesie aj do ďalšieho volebného obdobia.


Povedal to po stredajšom rokovaní vlády s tým, že podporuje takúto zmenu aj vzhľadom na jeho využívanie generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. Zároveň Heger pripomenul, že v súčasnom volebnom období zmenu vetovala strana Sme rodina.


„Zrejme sa to v tomto volebnom období už nepodarí, ale určite bude potrebné, aby to bola dôležitá agenda budúceho volebného obdobia," skonštatoval premiér.


Paragraf 363 Trestného poriadku umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie policajta alebo prokurátora v prípravnom konaní, ak zistí nezákonný postup.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie